„Teltonikos“ įkūrėjas A. Paukštys lustų gamybą tikisi pradėti po 5–6 metų

Lietuvos daiktų interneto prietaisų gamybos grupei „Teltonika IoT Group“ ir Taivano Pramonės technologijų tyrimų institutui trečiadienį pasirašius 14 mln. eurų vertės sutartį dėl pasidalijimo puslaidininkių lustų technologijomis, šių komponentų gamybą įmonė tikisi pradėti po penkerių–šešerių metų, sako „Teltonikos“ įkūrėjas ir prezidentas Arvydas Paukštys.

„Teltonika IoT Group“ ir Taivano Pramonės technologijų tyrimų institutas  pasirašė 14 mln. eurų vertės sutartį dėl pasidalijimo puslaidininkių lustų technologijomis.<br>R.Vitkaus nuotr.
„Teltonika IoT Group“ ir Taivano Pramonės technologijų tyrimų institutas  pasirašė 14 mln. eurų vertės sutartį dėl pasidalijimo puslaidininkių lustų technologijomis.<br>R.Vitkaus nuotr.
A.Paukštys.<br>R.Vitkaus nuotr.
A.Paukštys.<br>R.Vitkaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jan 18, 2023, 1:07 PM, atnaujinta Jan 18, 2023, 1:42 PM

„Dveji su puse metų užtruks projektas ir statybos, po to įrangos supirkimas ir paleidimas, vadinasi, iki penkerių–šešerių metų. Po šešerių metų turime turėti veikiančius fabrikus“, – sakė A.Paukštys.

„Penkerius–šešerius metus matau realybėje, jeigu neužstringame su kažkokiais leidimų statyboms vėlavimais“, – pridūrė jis.

Pasak A.Paukščio, po 10 metų pradėjus veikti dideliam „Teltonikos“ technologijų parkui Vilniuje, Liepkalnio gatvėje, 61 hektaro teritorijoje, bendrovės eksporto apimtys pasiektų 9–10 mlrd. eurų, o tai sudarytų apie 5 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP).

„Po dešimt metų veikiant fabrikui, Lietuvai tai kainuos 5 procentus BVP. Todėl kiekvieni pavėluoti metai yra labai brangūs, todėl reikėtų kuo greičiau padaryti gyvą šį projektą, kad jis startuotų ir čia dirbtų aštuoni tūkstančiai darbuotojų“, – teigė A.Paukštys.

„Po dešimt metų veikiant šiam parkui pilnu pajėgumu jis turėtų generuoti apie 9–10 mlrd. eurų eksporto“, – pridūrė jis.

Pasak A.Paukščio, įsigyti senesnių puslaidininkių lustų technologijų „Teltonika“ galėjo iš kitų šalių, tačiau iš Taivano įsigyjamos naujausios „nišinės“ technologijos.

„Čia yra nišinės technologijos, kurios naudoja daugiau medžiagų, ne tik silicį. Tai reiškia, kad tokių technologijų mes negalėjome niekur įsigyti. Taivanas irgi nelabai noriai norėjo jomis dalintis, bet ačiū mūsų politikams, kurie sugebėjo įtikinti apsikeisti tokiomis technologijomis, nes vienas verslas tokių technologijų tikrai negalėtų gauti“, – teigė A.Paukštys.

„Įsigyti puslaidininkių paprastų senų technologijų mes galėjome – yra kiti institutai ir Europoje, ir Pietų Korėjoje, ir Japonijoje, bet čia yra naujos kartos technologijos“, – pridūrė jis.

Pagal „Teltonikos“ ir Taivano Pramonės technologijų tyrimų instituto pasirašytą sutartį 10 mln. eurų projektui skirs Taivano užsienio reikalų ministerija, o likusius 4 mln. – „Teltonikos“ grupė. Puslaidininkių pramonei reikalingus projektus planuojama įgyvendinti iki 2027 metų.

„Teltonikos“ vadovas teigė, kad bendras projektas su Taivanu tęsis, kol bus baigtos gamyklų statybos.

„Čia pamatas mūsų technologijų parkui. Sutarėme, kad per dvejus su puse metų paruošime keturis projektus lustų R&D (tyrimų ir plėtros – BNS pastaba) centrui, lustų surinkimo gamyklai ir lustų gamybos gamyklai. Ir tuo pačiu pas mus atsiranda šalia nauja niša – elektronikos galios komponentų gamyba. Tai keturi projektai, specialistų mokymai tiek Taivane, tiek pas mus Lietuvoje“, – aiškino A.Paukštys.

„Mes paleisime gamyklas ir taivaniečiai tik tada užbaigs projektą, kai mes turėsime veikiančius fabrikus“, – teigė jis.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija gruodį pasirašė sutartį su „Teltonikos“ grupe, kur iki 2029 metų sostinėje šalia Liepkalnio gatvės 14-kos hektarų teritorijoje įsikurs „Teltonika High-Tech Hill“ antro etapo technologijų parkas. Bendrovė čia investuos 96 mln. eurų ir sukurs 700 darbo vietų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.