D. Kreivys aiškina: dviejų GW apribojimo komercinei saulės gamybai reikia saugant silpnesnės visuomenės dalies interesą

Reaguodamas į verslo siūlymus atsisakyti dviejų gigavatų (GW) ribos komerciniams saulės parkams, energetikos ministras Dainius Kreivys teigia, kad pašalinus šiuos apribojimus būtų atimta galimybė iš gaminančių vartotojų gamintis elektrą. Taip pat, pasak jo, visuomenei skirti du GW jau taip pat padalinti dalimis, tad neįmanoma pakeisti verslui skirtos proporcijos.

Saulės baterijos.<br>V.Skaraičio nuotr.
Saulės baterijos.<br>V.Skaraičio nuotr.
D.Kreivys.<br>T.Bauro nuotr.
D.Kreivys.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jan 19, 2023, 11:01 AM, atnaujinta Jan 19, 2023, 1:07 PM

„Pirmiausia noriu pasakyti, kad Lietuvos energetikos tinklas nėra begalinis. Tinklo operatorius – „Litgrid“, kuris yra pagrindinė įmonė, kuri yra atsakinga už tinklo stabilumą ir saugumą, kartu su Lietuvos energetikos agentūra yra suskaičiavę, kokia galią galima pajungti į tinklą. Saulės elektrinių galima pajungti 4,4 gigavatų. Svarbiausia – atsiminti tą skaičių. Pagal įstatymą yra padalinta, kad pusė atitinka gaminantiems vartotojams – žmonėms kurie gaminasi elektrą savo naudojimui“, – „Žinių radijui“ aiškino D.Kreivys.

„O tie du gigavatai, kurie skirti visuomenei, vėlgi yra padalinti: 0,45 gigavato yra savivaldybėms, 0,5 yra padalinta verslui, kuris pats negamina energijos pardavimui. Tad vienas gigavatas jau išdalintas. Viskas jau apskaičiuota“, – tvirtino jis.

Energetikos ministras tikino, kad toks padalinimas tarp visuomenės ir verslo yra svarbus tam, kad iš šiuo metu vykstančios žaliosios energetinės transformacijos naudą gautų visa visuomenė.

„Mes turime vienoje pusėje grynai visuomeninį interesą ir kitoje pusėje matome didžiuosius vystytojus, kurie yra labai svarbūs mūsų energetinei sistemai. Bet kaip dažnai būna, kad tas, kuris yra stipresnis, nori turėti viską. Bet valstybė tam ir yra, kad žiūrėtų silpnesnės visuomenės dalies interesą“, – tvirtino D.Kreivis.

„Labai svarbu, kad iš dabar vykstančios žaliosios energetinės transformacijos ir dekarbonizacijos naudą gautų visa visuomenė tolygiai, o ne tik viena grupė“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūra ELTA primena, kad šiuo metu maksimali nustatyta saulės elektrinių galia siekia 4,4 GW, iš jų 2,4 GW numatyta gaminantiems vartotojams skirtam ESO tinklui, o likę 2 GW – komerciniams vartotojams skirtam „Litgrid“ tinklui.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.