Šią savaitę mokesčių reformos Seimui nepateiks: I. Šimonytė tvirtina, kad nebaigtas jos derinimas

Seimo seniūnų sueigai pašalinus mokestinių pakeitimų paketo klausimą iš ketvirtadienio, gegužės 18 d., parlamento plenarinio posėdžio darbotvarkės, premjerė Ingrida Šimonytė aiškina, kad yra nebaigtas reformos derinimas ir ji posėdyje negalėtų būti net techniškai.

I.Šimonytė.<br>V.Skaraičio nuotr.
I.Šimonytė.<br>V.Skaraičio nuotr.
PVM įstatymo projektu siūloma padidinti registravimosi PVM mokėtojais ribą nuo 45 tūkst. iki 55 tūkst. eurų ir išplėsti socialinių paslaugų neapmokestinimo PVM apimtį.<br>V.Skaraičio nuotr.
PVM įstatymo projektu siūloma padidinti registravimosi PVM mokėtojais ribą nuo 45 tūkst. iki 55 tūkst. eurų ir išplėsti socialinių paslaugų neapmokestinimo PVM apimtį.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

May 16, 2023, 12:35 PM, atnaujinta May 16, 2023, 12:37 PM

Politikė taip pat nesitiki, kad mokesčių reformai Vyriausybė pritars ir trečiadienį vyksiančiame Vyriausybės posėdyje.

„Dar šiandien tarpinstituciniame pasitarime diskutuojama, galbūt reikės ir dar kelių raundų diskusijų... Tai tas pagal statutą neįmanoma, todėl ketvirtadienį šio klausimo nebus. Kada jis bus – pamatysime“, – teigė I.Šimonytė.

Ministrė pirmininkė nevengė kritikos ir dėl esančių siūlymų, taip pat ir iš koalicijos partnerių, mokesčių reformai. Anot jos, jeigu bus pritarta visiems pasiūlymams, didinantiems biudžeto pajamas, o nepritarta – mažinantiems, tuomet tai bus „dar mažiau mokesčių reforma, negu kritikuoja kai kurie analitikai“.

„Diskusijos vyksta ir šiandien, ir toliau vyks. Bet jeigu ateisime į diskusijų stadiją, kai pasiūlymo esmė yra tokia, kad viskam, kas yra didinančio biudžeto pajamas, nepritariam, ir pritariam viskam, kas mažina biudžeto pajamas, čia būtų dar mažiau mokesčių reforma, negu kaip kai kurie analitikai kritikuoja mokesčių reformą dabar“, – sakė konservatorė.

Naujienų agentūra ELTA primena, kad Vyriausybės teikiamoje mokesčių reformoje siūlomi Gyventojų pajamų mokesčio (GPM), Pelno mokesčio ir Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymų pakeitimai.

GPM įstatymo projektu siūloma peržiūrėti pajamų mokesčio tarifus, perskirstant mokesčio naštą tarp su darbo santykiais ir jų esmę atitinkančiais santykiais susijusių pajamų ir kitų rūšių aukštesnių pajamų, taip pat keisti individualios veiklos apmokestinimo sąlygas ir peržiūrėti mokesčių lengvatas numatant dovanų iš artimųjų asmenų ribojimus.

Taip pat siekiama atsisakyti GPM lengvatų ilgalaikėms gyvybės draudimo ir pensijų fondų įmokoms bei supaprastinti pajamoms iš investavimo taikomą apmokestinimo režimą įvedant naują priemonę – investicinę sąskaitą. Galiausiai GPM įstatymo pakeitimais numatoma supaprastinti pajamų mokesčio deklaravimo ir mokesčio permokos grąžinimo tvarką, numatant automatinį deklaracijos pateikimą.

Tuo metu Pelno mokesčio įstatymo projektu siūloma suteikti visam verslui teisę taikyti momentinį tam tikro ilgalaikio turto nusidėvėjimą ir pratęsti papildomiems 5 metams pelno mokesčio lengvatas investiciniam projektui bei filmų gamybai.

PVM įstatymo projektu siūloma padidinti registravimosi PVM mokėtojais ribą nuo 45 tūkst. iki 55 tūkst. eurų ir išplėsti socialinių paslaugų neapmokestinimo PVM apimtį. Kartu teikiamas ir nekilnojamo turto mokesčio (NTM) įstatymo projektas, kuriuo siūloma nustatyti minimalų NTM 0,5 proc. tarifą vėjo elektrinėms, o visam fizinių asmenų nekilnojamam turtui, naudojamam pajamoms iš žemės ūkio veiklos uždirbti, taikyti lengvatinį mokesčio tarifą. Priėmus NTM pakeitimus, vidutinis mokestis už gyvenamąjį būstą gyventojui siektų 14 eurų per metus.

Galiausiai Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) mokesčių reformoje siūlo plėsti nedarbo socialinio draudimo sistemos aprėptį, įtraukiant papildomas savarankiškai dirbančių asmenų grupes į nedarbo socialinio draudimo sistemą ir trumpinant minimalaus nedarbo socialinio draudimo stažą nuo 12 mėn. per pastaruosius 30 mėn. iki 9 mėn. per pastaruosius 30 mėnesių.

Taip pat, siekiant, kad padidėtų mažiausias nedarbo socialinio draudimo išmokas gaunančių bedarbių galimybės patenkinti būtiniausius asmeninius vartojimo poreikius, SADM siūlo nustatyti minimalią nedarbo socialinio draudimo išmoką, atitinkančią 5 bazinės socialinės išmokos dydžius – šiais metais tai būtų 245 eurai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.