Daugiausia prašymų pateikė lauko kavines senamiestyje valdantys verslininkai. Tai patalpų naudotojai, kurie yra įsirengę parduotuves arba kavines, kurių prekybos ir maitinimo salių patalpų plotas neviršija 100 kvadratinių metrų.
„Šią programą mes vadiname „gyvas senamiestis“, nes ji verslininkus skatina dirbti senamiestyje“, – sakė Klaipėdos savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Kristina Petraitienė.
Anot jos, tokia skatinimo programa galioja nuo 2010 metų. Šios tvarkos aprašas yra nuolat tobulinamas. Paskutinį kartą tai buvo daryta šių metų kovo mėnesį.
Savivaldybės specialistai, įvertinę prašymus, pateikė išvadas, kad visos šešiolika pateiktų paraiškų atitinka tvarkos aprašo kriterijus, ir siūloma lengvatą taikyti.
Gauti didžiausią lengvatą pretenduoja gintaro dirbiniais prekiaujanti UAB „Amber Queen“ parduotuvė Turgaus gatvėje. Jai siūloma suteikti 2 896 eurų nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą.
UAB „Mano valsas“, vykdanti veiklą parduotuvėje Bangų gatvėje, pretenduoja į 676 eurų lengvatą.
Tarybos narys Saulius Budinas priminė, kad pagal tą patį tvarkos aprašą yra atleidžiamos nuo nekilnojamo mokesčio ir senamiesčio įstaigos, kurios nemokamai klaipėdiečiams ir miesto svečiams leidžia pasinaudoti įstaigos WC.
K. Petraitienė akcentavo, kad šiuo metu tokių prašymų verslininkai nepateikė. Taip pat ji priminė, kad jau anksčiau yra patvirtinta tvarka, kuri nustato, kad jei įstaiga nemokamai leidžia naudotis WC, ji turi aiškiai matomoje vietoje prie įėjimo apie tai informuoti priklijuodama lipduką.
Nekilnojamojo turto lengvatų klausimą svarstęs Savivaldybės Finansų ir ekonomikos komitetas siūlymui pritarė. Sprendimas bus svarstomas artimiausiame Tarybos posėdyje.