Čia traukiame jau ne tik apsipirkti: poilsį už Lietuvos sienos išbandžiusi vilnietė papasakojo, kiek išleido ir ką veikė

2023 m. liepos 9 d. 23:00
Vis labiau Lenkija lietuviams tampa ne tik apsipirkimų, bet ir atostogų kraštu. Šią vasarą kaimynės kryptimi patraukė daugiau tautiečių. Tą, specialistų manymu, paskatino ne tik pigesnis maistas, nakvynės bei pramogos, bet ir nemažai ten vykstančių pasaulinių žvaigždžių renginių.
Daugiau nuotraukų (15)
Per daug išlaidų nekontroliavo
Vos prieš savaitę vilnietė Gintarė su sužadėtiniu lankėsi Varšuvoje. Šiuo keliu juos nuvedė Beyonce koncertas.
„Kadangi nuvažiuoti iki Lenkijos ir parvažiuoti – nemenkas kelias, nusprendėme pabūti Varšuvoje kiek ilgiau. Juolab abu niekada atostogų neturėjome Lenkijoje, o Varšuvoje išvis buvome pirmą kartą“, – portalui lrytas.lt pasakojo ji.
Tad Varšuvoje jie nusprendė pabūti tris dienas, birželio 27–29 d. Jie turėjo ir dar vieną planą – už kiek mažesnes kainas Lenkijoje apsipirkti artėjančioms jų vestuvėms, tad vietoje kelionės autobusu ar traukiniu, jie nusprendė vykti savu automobiliu.
Koncerto bilietą įsigiję prieš pusmetį jie iš karto išsirinko ir nakvynės vietą, už ją susimokėjo.
„Ieškojome, kur gyventi, atsižvelgdami į kainas, nes tomis dienomis, kai vyko Beyonce koncertai, viskas buvo gerokai pabrangę ir už adekvačią kainą pasirinkimų nebuvo labai daug. Bet radome butuką pačiame Varšuvos centre ir už dvi naktis sumokėjome apie 189 eurus, nors pasižiūrėjome, kad kitomis savaitėmis, bet lygiai tomis pačiomis dienomis, kai koncertų nevyksta, jis kainavo 128 eurus. Tad ir šis nuomotojas kainą padidino, bet bent jau ne taip daug.
Nors su nakvynės vieta mums vis tiek nelabai pasisekė. Nuotraukos tikrai buvo gražios, atsiliepimai geri, bet nuvykę ir viską išvydę išsigandome, nes viskas buvo aplūžę, sugedę, vonioje – svetimų žmonių plaukai, o buto durų rankeną spustelėjus smarkiau durys atsidarydavo ir be rakto“, – prisiminė Gintarė.
Anot jos, tokie pinigai nebuvo verti šio buto. Pora norėjo kuo mažiau jame būti, tad kone visas dienas praleido mieste, pusryčius, pietus ir vakarienę valgydavo kavinėse ar restoranuose.
Visgi bent patiekalų kainos Gintarę nudžiugino: „Kartais net neskaičiuodavome, kiek imdavome, užsisakydavome ir pirmą, ir antrą patiekalą, ir desertą, kavos ar kokteilį, bet kone visada sumokėdavome apie 35–50 eurų už abu.
Kai Lenkijoje sumokėjome 50 eurų, pagalvojau, kad už tiek pat maisto panašaus pobūdžio kavinėse Lietuvoje būčiau sumokėjusi apie 75 eurus. Kainos čia tikrai daug mažesnės.“
Koncerto bilietai porai atsiėjo 246 eurus, degalai – apie 150 eurų, nakvynė – 189 eurus, maistas – apie 250 eurų, o Lenkijos parduotuvėse, į kurias kaip ir planavo užsukti jau ruošiantis grįžti namo, jie išleido apie 450 eurų. Tad bendrai trijų dienų pasibuvimas Lenkijoje jiems atsiėjo apie 1285 eurus.
Poilsis Lenkijoje gali būti ir pigesnis, tačiau, kaip Gintarė sakė, jie norėjo pasilepinti, tad per daug išlaidų neribojo.
Tenka derintis prie koncertų
Pasak kelionių organizatoriaus „Makalius“ vadovo Rimvydo Širvinsko, išties daugėja žmonių, kurie, kaip ir Gintarė, keliones planuoja atsižvelgdami į koncertų datas, o kadangi šiemet nemažai renginių vyksta Varšuvos nacionaliniame stadione, nereikia stebėtis, kad ir lietuvių srautai į kaimyninę šalį auga.
„Sunku tiksliai įvertinti srautus, nes porą metų turėjome pandemiją, bet, palyginti su 2019 m., kelionių į Lenkiją tikrai organizuojame daugiau. Kiekvieną savaitgalį išvažiuoja bent 2 autobusai, pilni mūsų klientų. Žmonės nuvyksta ir prie jūros, ir į kitus miestus, jie važiuoja į Varšuvą, Gdanską, Krokuvą, Malborką, Torūnę, siūlome keliones ir į Sopotą.
Viena populiariausių – kelionė į Varšuvą su nakvyne 5 žvaigždučių viešbutyje. Visos kelionės kaina tokia, kiek sumokėtumėte už vieną naktį 5 žvaigždučių viešbutyje Vilniuje.
Mėgstantys aktyvesnį poilsį renkasi Lenkijos ir Slovakijos pasienį, kad pamatytų Zakopanės kalnus, kartu aplanko ir Slovakiją. Tai – šiemet labai populiari kryptis, man atrodo, net nebėra vietų į šias keliones.
Neturintieji laiko renkasi ir vienos dienos išvyką, pavyzdžiui, į Augustavą“, – vardijo R.Širvinskas.
Be to, įmonė, organizuodama keliones į Lenkiją, datas taip pat derina prie koncertų.
„Koncerto bilietas į kainą neįeina, bet turintys bilietą ir neturintys, kaip nuvažiuoti, neretai renkasi keliones autobusu. Mes ir programą sugalvojame, ką būtų galima pamatyti, kur nueiti netoli koncerto vietos. Tokių keliautojų tikrai turime nemažai. Kai kurių koncertų datomis išleidžiame net du autobusus, nes į vieną netelpa visi norintieji“, – portalui lrytas.lt paminėjo kelionių ekspertas.
Nors Gintarei su nakvynės vieta šįkart ne taip pasisekė, R.Širvinskas pabrėžia, kad Lenkijoje, tinkamai pasirinkus, viešbučiai, kavinės ir restoranai kokybe Lietuvai nenusileidžia, nors ir yra pigesni. Dėl šios priežasties neretai lietuviai kaimyninę šalį pasirenka vietoje poilsio Lietuvos pajūryje, kaip pigesnę atostogų alternatyvą. Net ir įskaičiavus nuvykimo ir grįžimo išlaidas atostogoms vis tiek gali būti, jog išleisite mažiau nei mūsų šalyje.
„Kavinėse ir restoranuose maistas kone apie 30 proc. pigesnis, o jei planuojama gamintis patiems, galima ir dar daugiau sutaupyti“, – paskaičiavo jis.
R.Širvinskas paminėjo, kad šįkart net jo įmonės kalėdinis vakarėlis vyko Varšuvoje prabangiame 5 žvaigždučių viešbutyje, vakarienės – ištaiginguose restoranuose.
„Išsinuomojome autobusą ir išvažiavome. O viso vakarėlio išlaidų suma, įskaičiavus net transporto išlaidas, buvo tokia pati, kokią būtume išleidę rengdami vakarėlį Vilniuje. Tikrai simpatizuoju Lenkijai, ten turėjome kokybišką laiką“, – pasidžiaugė pašnekovas.
Iš Kauno iki Varšuvos pigiausia lėktuvu
Portalas lrytas.lt pasidomėjo transporto iki Lenkijos bei nakvynių kainomis.
Gintarė minėjo, kad už degalus visai kelionei išleido apie 150 eurų.
Tuo metu nuo Vilniaus iki Varšuvos nuvykti traukiniu ir sugrįžti dviem asmenims atsieitų 100 eurų, o, jeigu planuojama keliauti į tolimesnį Lenkijos miestą – Krokuvą, tektų sumokėti kiek brangiau – 120 eurų. Vykstant iš Kauno kelionės traukiniu suma dviem asmenims 20 eurų mažesnė.
Vykstant autobusu kelionė iš Vilniaus iki Varšuvos ir atgal dviem asmenims gali atsieiti apie 84–104 eurus, priklausomai nuo pasirinkto vežėjo.
Iš Vilniaus ir Kauno Varšuvą dabar galima pasiekti tiesioginiais skrydžiais. Tad jei nuspręstumėte keliauti lėktuvu iš Vilniaus, pigiausi bilietai į abi puses, kuriuos pavyko rasti „Scyscanner“ platformoje liepos mėnesiui, atsieitų nuo 180 eurų vienam asmeniui, tad nuo 360 eurų dviem asmenims.
Tačiau nustebino skrydžių iš Kauno kainos. Lėktuvu Varšuvą iš Kauno pasiektumėte pigiau nei bet kokiu kitu transportu. Liepos 16–20 d. kelionė į abi puses vienam asmeniui kainuotų 34 eurus, tad du asmenys paskraidytų už 68 eurus, ketvirtadienį rodė „Scyscanner“.
Nenorintieji daug išlaidauti gali rasti ir pigesnių nakvynės variantų. Štai, jei du asmenys išvyktų į Varšuvą savaitei, už nakvynes galėtų sumokėti 171 eurą. Tiesa, tualetu, vonia, virtuve tektų dalintis su kitais svečiais. Jeigu patogumais dalintis nenorima, nakvynės kainos iškart kiek šokteli. „Booking.com“ platformoje tokie pasiūlymai jau nuo 300 eurų.
Nakvynių ir privatumo ieškantieji Gdanske taip pat turėtų būti pasiruošę išleisti nuo 300 eurų, o, jeigu bendro naudojimo patalpos diskomforto nekelia, galima rasti ir pigesnių variantų – 185–200 eurų.
Krokuvoje norintieji privatumo turės pakloti kiek daugiau – nuo 350 eurų.
Lietuviai Lenkijoje jau išleido milijonus
Nors lietuviai į Lenkiją vis dažniau vyksta ir paatostogauti, grįždami parduotuvių, kaip ir Gintarė, vis tiek neaplenkia.
Tai patvirtina Šiaulių banko sukaupti duomenys. Atsiskaitymų skaičius rodo, kad dažniausiai apsiperkama pasienyje su Lietuva – Suvalkuose, Seinuose, Augustave – esančiose prekybos vietose, o daugiausia išleidžiama „Kaufland“ parduotuvėje Suvalkuose. Joje šiemet lietuviai, atsiskaitydami kortelėmis, jau paliko apie 83 tūkst. eurų – tai ketvirtadaliu daugiau nei ankstesniais metais tuo pačiu laikotarpiu.
Tuo metu visoje Lenkijoje atsiskaitydami banko kortelėmis tautiečiai šiemet jau išleido apie 3,2 mln. eurų, nurodoma pranešime.
Pagal banko statistiką, vienas pirkėjas Lenkijos parduotuvėse vidutiniškai vieno apsipirkimo metu išleisdavo 75,91 euro – 22 proc. daugiau nei ankstesniais metais tuo pačiu laikotarpiu.
LenkijaAtostogosVaršuva
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.