Į Lietuvą žvilgsnius vis dažniau kreipia užsieniečiai: pasiektas investicijų rekordas

2023 metai Lietuvai pavyko pasiekti solidžių tiesioginių užsienio investicijų (TUI) rezultatų: patvirtinti 53 projektai, per 3 metus planuojama sukurti 4125 darbo vietas ir investuoti apie 207 mln. Eur į ilgalaikį turtą. Be to, į Lietuvą žengia 25 naujos tarptautinės įmonės, o 28 šalyje jau veikiančios bendrovės patvirtino plėtros planus, skelbia viešoji įstaiga „Investuok Lietuvoje“.

2023 metai Lietuvai pavyko pasiekti solidžių tiesioginių užsienio investicijų rezultatų.<br>V.Skaraičio nuotr.
2023 metai Lietuvai pavyko pasiekti solidžių tiesioginių užsienio investicijų rezultatų.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 4, 2024, 11:10 AM, atnaujinta Jan 4, 2024, 11:11 AM

Teigiama, kad pastarąjį kartą panašūs rezultatai fiksuoti 2017 m., kai į Lietuvą žengė tokie Vokietijos gamybos gigantai kaip „Hella“ ir „Continental“.

Per 2023 m. patvirtinti 6 gamybos projektai, iš kurių 5 – esamų bendrovių plėtra. Ventiliacijos ir kondicionavimo įrangą gaminanti „Systemair“ plečia gamyklą Ukmergėje ir planuoja sukurti apie 260 naujų darbo vietų. Augintiniams skirto ėdalo gamintoja iš Ukrainos „Kormotech“ planuoja išplėsti gamybinę veiklą Kėdainiuose ir samdyti dar 200 specialistų, o Latvijos kapitalo „Brikers“ šalia Vievio baigia statyti naują gamyklą.

Praėjusiais metais taip pat patvirtinti 2 projektai gyvybės mokslų srityje. Vienas iš jų – sveikatos priežiūros produktų bendrovė „Hollister Lietuva“, kuri investavusi 23,6 mln. eurų į pažangiausias gamybos technologijas toliau plėtė savo komandą Kaune.

Tarptautinės pramonės sektoriaus bendrovės Lietuvoje stato ne tik gamyklas, bet ir atidaro čia savo verslo paslaugų centrus. Pasaulinė puslaidininkių ir elektronikos komponentų platintoja „Mouser Electronics“ – dukterinė elektronikos kompanijos TTI, priklausančios Warreno Buffetto investicijų bendrovei „Berkshire Hathaway“, įmonė, Vilniuje atidaro Europos klientų aptarnavimo centrą.

Nepaisant globalių makroekonominių ir geopolitinių iššūkių, infliacijos ir masinių atleidimų didelėse technologijų įmonėse, Lietuva sugebėjo išlaikyti užsienio technologijų įmonių susidomėjimą verslo plėtros galimybėmis šalyje. Per 2023 metus Lietuva laimėjo 31 TUI technologijų sektoriaus projektą.

Dominuoja ir toliau sėkmingai augantis finansinių technologijų („fintech“) sektorius – net 9 bendrovės pasirinko Lietuvą savo veikloms vykdyti ar jas plėsti: Šveicarijos mokėjimo paslaugų teikėja „Wallee“ ir Jungtinės Karalystės platforma „Airwallex“ paskelbė apie plėtrą, B2B mokėjimų sprendimų teikėja „Hokodo“ pranešė apie planus steigti mokėjimo paslaugų centrą Lietuvoje, į Lietuvą žengė ir Bulgarijos „fintech“ vienaragis „Payhawk“, o „Saldo Bank“ Lietuvoje pradėjo bankinę veiklą. Lietuvos finansų rinką svarbiomis rolėmis sustiprins ir pasaulinė konsultacijų bendrovė „Guidehouse“, kuri per ateinančius trejus metus ketina pasamdyti dar 300 specialistų kovai su pinigų plovimu.

Praėję metai labiausiai pasižymėjo technologijų bendrovių funkcijų ir verslo plėtra Lietuvoje. Pavyzdžiui, e-prekybos platforma „Boozt“ nusprendė plėsti savo programinės įrangos padalinį, mobiliųjų programėlių kūrėja „Zedge“ taip pat plečia savo komandą Vilniuje, o užsienio įmonės „Drager“ („Quadigi“) bei „OAG“ paskelbė apie ketinimus plėstis tiek Vilniuje, tiek Kaune.

Prancūzijos informacinių technologijų įmonė „Devoteam“ taip pat plečiasi Kaune – pagrindiniame kompanijos debesijos paslaugų centre samdo aukštos kvalifikacijos specialistus. Daugiakalbius Lietuvos talentus atrado ir Jungtinės Karalystės tvariųjų technologijų lyderė „Johnson Matthey“, kuri Vilniuje steigiamame globalių paslaugų centre įdarbins beveik 200 specialistų.

Be kita ko, šalia įprastų technologijų ir „fintech“ bendrovių funkcijų pagreitį įgauna šaliai itin svarbios kryptys, tokios kaip kibernetinis saugumas. Kaip pavyzdys įvardijama „Palantir Technologies“, vienos iš lyderiaujančių įmonių duomenų apdorojimo ir dirbtinio intelekto sprendimų srityje, sprendimas Lietuvoje steigti regioninį didelių duomenų analizės centrą ir strateginis susitarimas su Krašto apsaugos ministerija.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: kandidatų į prezidentus debatai – ar ryškėja skirtumai?