Seime registruotos pataisos, uždrausiančios Rusiją remiančioms įmonėms dalyvauti viešuosiuose pirkimuose

Iniciatyvinė grupė „Stop prekybai rusijoje“ praneša paruošusi Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimus, kuriais įmonės, netiesiogiai remiančios Rusijos karą Ukrainoje, ar su jomis susijusios įmonės negalėtų dalyvauti viešuosiuose pirkimuose.

Iniciatyvinė grupė „Stop prekybai rusijoje“ praneša paruošusi Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimus.<br>V.Ščiavinsko asociatyvi nuotr.
Iniciatyvinė grupė „Stop prekybai rusijoje“ praneša paruošusi Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimus.<br>V.Ščiavinsko asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 22, 2024, 11:15 AM

Projektą nuspręsta parengti po to, kai iniciatyvinė grupė „Stop prekybai rusijoje“ atliko išsamią analizę ir paskelbė, jog su pripažintais karo rėmėjais susijusi įmonė UAB „Autovici“ jau nuo Rusijos pilno masto karo pradžios Ukrainoje yra laimėjusi viešųjų pirkimų kiek daugiau nei už 12 mln. eurų.

„Esame įsitikinę, kad įmonės, kurios per dvejus metus nuo Rusijos pilno masto karinės invazijos į Ukrainą vis dar nesugebėjo pasitraukti iš Rusijos ar Baltarusijos rinkos, kelia grėsmę mūsų nacionaliniam saugumui. Girdėjome iš skirtingų politinių partijų atstovų viešus pasvarstymus apie tokio projekto būtinybę, tad tikimės, kad šis projektas ras palaikymą Seime tiek tarp valdančiųjų, tiek opozicijos,“ – pranešime teigė iniciatyvinės grupės „Stop prekybai rusijoje“ atstovas Ignas Plunksnis.

Kaip skelbiama 2024 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaitoje, Rusijoje veikiantys verslai iš esmės remia Kremliaus režimą mokamais mokesčiais bei privalo prisitaikyti prie Kremliaus politikos, taigi veikia priešingai Lietuvos interesams.

„Kremliaus režimas griežtai kontroliuoja užsienio investuotojų, net ir dirbančių ne strategiškai svarbiuose sektoriuose, veiklą Rusijoje. Rusijoje dirbančių įmonių veikla turi atitikti Kremliaus režimo interesus – jos yra įpareigotos remti Kremliaus vykdomą politiką,“ – rašoma ataskaitoje.

„Įstatymo pakeitimas yra lauktas ir labai svarbus – ypač dabar, kai girdime apie sunkią padėtį Ukrainos fronte ir galimas grėsmes ateityje Europoje. Šiuo metu nacionalinio saugumo klausimas mūsų valstybėje yra prioritetas, todėl apskritai turėti sąrašą Lietuvos ir užsienio įmonių, kurios iki šiol vis dar netiesiogiai, bet prisideda prie Rusijos karinių pajėgumų, yra būtina,“ – sakė projektą teikianti Seimo narė Dalia Asanavičiūtė.

Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimo įstatymo projektas šiuo metu yra pateiktas Dokumentų valdymo sistemoje, kur jį gali pasirašyti visi Seimo nariai – tą jie galės padaryti iki pirmadienio. Tuomet projektas bus registruojamas ir lauks tolimesnio savo likimo Seimo salėje.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.