„Reikia apdairiai rasti aukso vidurį. Kai kurie kolegos sako, kad reikia visais 5 proc. nuo BVP finansuoti gynybą. Kažkuriuo momentu, man atrodo, socialdemokratų partija buvo panašią poziciją išreiškusi (...), prezidentas tarsi irgi palaikymą idėjai išdėstė. Man atrodo, būtų sąžiningiau tą naštą paskirstyti per kelis mokesčius dėl to, kad tai yra mūsų visų atsakomybė ir mes visi tą priedą vienu ar kitu būdu galėtume įnešti“, – „Žinių radijui“ ketvirtadienį akcentavo I. Šimonytė.
Po trečiojo verslo, politinių partijų ir profsąjungų atstovų susitikimo dėl galimų gynybos finansavimo šaltinių trečiadienį premjerė pranešė apie specialaus gynybos fondo įkūrimą, kuris galėtų akumuliuoti reikiamas lėšas.
I.Šimonytės vertinimu, į šį fondą mokesčiai turėtų būti surenkami „apdairiai radus aukso vidurį“.
Taip pat, anot jos, Vyriausybės rūpestis valstybės saugumu, stambių karinės pramonės milžinų, tokių kaip „Rheinmetall“, pritraukimas, karinės brigados įkūrimas galimiems investuotojams parodys, kad valstybė ir į jų investicijas žiūri racionaliai.
„Racionaliau vertinu tą gąsdinimą, kad, jeigu pelno mokestis pasikeis procentu, dviem ar pusantro, kad dėl to kažkaip labai smarkiai nukentės investicinis klimatas. Man atrodo, racionalūs investuotojai, kurie renkasi Lietuvą kaip lokaciją, labai gerai supranta, į kokią geografinę padėtį jie ateina“, – pridūrė ji.
Premjerė trečiadienį pranešė, kad daugiau susitikimų su politinėmis partijomis ir verslo atstovais dabartiniu formatu šiuo klausimu ministrė pirmininkė neplanuoja.
Anot jos, įkūrus specialųjį gynybos fondą Vyriausybė galės pasiūlyti finansavimo šaltinius, o konkrečius pasiūlymus į Seimą galėtų atnešti per porą savaičių „padariusi namų darbus“. Susitikime, anot jos, be palaikymo didesniam pelno mokesčiui taip pat buvo užsimenama apie akcizus alkoholiui ir tabakui.