V. Mae į koncertą Vilniuje atsiveš šimtus tūkstančių kainuojančius smuikus

Smuiko audrą gruodį Lietuvoje sukelsianti talentingoji Vanessa Mae į Vilnių atsiveš išskirtinius ir labai brangius instrumentus. Pranešama, kad vienintelį koncertą gruodžio 13 dieną Vilniaus Pramogų arenoje surengsiančios atlikėjos instrumentai yra apdrausti. Imtis ypatingo atsargumo įpareigoja tai, kad vienas iš pačių brangiausių V. Mae smuikų praeityje buvo pavogtas. Kokiai sumai apdrausti instrumentai - neskelbiama.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Nov 27, 2012, 12:39 PM, atnaujinta Mar 15, 2018, 2:20 AM

V. Mae dažniausiai koncertuose naudoja vieną iš dviejų smuiko tipų: „Guadagnini“ akustinį smuiką arba „Zeta Jazz“ modelio elektrinį smuiką. „Guadagnini“ smuikas, pavadintas „Gizmo“, buvo pagamintas 1761 metais. Už daugiau nei 300 tūkst. JAV dolerių jį dešimtmetei Vanessai nupirko tėvai. Smuikas buvo pavogtas 1995-ųjų sausį. Laimei, policija jį rado ir grąžino po dviejų mėnesių.

Vieno iš pasirodymų išvakarėse atlikėjos „Guadagnini“ smuikas buvo nukritęs ir įskilęs. Po kelių kruopštaus darbo savaičių instrumentą pavyko sutaisyti. Dabar šio V. Mae instrumento vertė yra beveik pusė milijono JAV dolerių.

„Guadagnini“ smuiko gamintojas Giovanni Battista Guadagnini (1711-1786 m.) laikomas vienu iš geriausių styginių instrumentų meistrų istorijoje. Netoli Piacenzos gimusio Guadagnini darbai yra skirstomi į keturis laikotarpius – pagal miestus, kuriuose tuo metu gyveno ir dirbo smuikų meistras: Piacenzos, Milano, Parmos ir Turino. Paskutiniųjų dviejų periodų smuikai yra laikomi jo geriausiais darbais ir yra didžiausios vertės.

Be „Guadagnini“, V. Mae dažnai groja dviem „Zeta Jazz“ modelio elektriniais smuikais, vienas iš jų – baltas, kitas - papuoštas Jungtinių Amerikos Valstijų vėliavos fragmentais. 2001 m. atlikėja pradėjo groti originaliu sidabro spalvos „Zeta Jazz“ smuiku. Patobulintos ergonomiškos formos ir elegantiško stiliaus smuikas puikiai skamba atliekant įvairių muzikos stilių kūrinius. Šis instrumentas dėl stygų mechanizmo ypatumų ir formos gali groti greičiau nei ankstesni elektriniai smuikai. Juo išgaunami įvairūs efektai: gitaros melodijos, uždelsti ir iškreipti garsai. Sakoma, kad šių smuikų galimybės yra neribotos.

Atlikėja taip pat turi tris instrumentų gamintojo Tedo Brewerio elektrinius smuikus. Pirmąjį elektrinį smuiką T. Breweris pagamino 1993 m. savo draugui muzikantui. Eksperimentuodamas su akrilu, jis nusprendė ir toliau naudoti šią medžiagą naujiems užsakymams, siekdamas sukurti vizualiai „dramatišką“ smuiko išorę, kuri turėtų įtaką garsui. Ketverius metus T. Breweris eksperimentavo su formomis, medžiagomis, neįprastu dizainu ir nuo 1997 m. ėmė prekiauti moderniais akriliniais elektroniniais smuikais.

2001 m. jis gavo V. Mae užsakymą pagaminti smuiką būsimojo atlikėjos albumo „Subject To Change“ įrašams. T. Breweris buvo sužavėtas užsakymu ir specialiai V. Mae sukūrė bei pagamino „Crossbow“ smuiko modelį. Nuo to laiko T. Brewerio smuikai tapo populiariais visame pasaulyje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.