Vasario 16-ąją A. Smilgevičiūtė ir „Skylė“ paminės koncertais JAV ir Kanadoje

Šiais metais sukanka 95 metai, kai buvo pasirašytas Vasario 16-osios aktas. Minėdami šią sukaktį, Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ pristatys savo patriotines dainas JAV ir Kanados lietuviams. Nuo vasario 16 d. iki vasario 23 d. muzikantai surengs 4 akustinius koncertus Čikagoje, Toronte, Niujorke ir Baltimorėje. Pasirodymai vyks lietuvių parapijose, jaunimo ir bendruomenių centruose ir netgi Manhetene įsikūrusioje bažnyčioje.

"Skylės" programa "Broliai" vadinama muzikine istorijos pamoka.<br>P. Mantautas
"Skylės" programa "Broliai" vadinama muzikine istorijos pamoka.<br>P. Mantautas
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

2013-01-18 22:47, atnaujinta 2018-03-13 17:29

Pagrindinis turo akcentas – dainos iš 2010 metais išleisto albumo „Broliai“. Tai jaunosios kartos bandymas surasti savo santykį su pokario įvykiais, o svarbiausia – savus žodžius ir raktą šiai temai iš naujo atrakinti. Albumo kūrėjams ir bendraautoriams – Rokui Radzevičiui ir A. Smilgevičiūtei, poetui Rimvydui Stankevičiui ir grupės „Skylė“ nariams – norėjosi šiuolaikinei kartai suprantama muzikos ir modernios poezijos kalba paskatinti visuomenę prisiminti ir apmąstyti šį skaudų Lietuvai laiką.

Didžiausio įkvėpimo šaltiniu tapo partizano Liongino Baliukevičiaus - Dzūko dienoraštis, padėjęs atpažinti svarbiausias miško brolių gyvenimo sudedamąsias dalis. Daugelis „Brolių“ dainų kelia šiurpulius, perteikdamos Lietuvos partizanų įsitikinimą: kad mes laimėsim, pažadas per daug jau lengvas. Kad grįšiu gyvas – gal kiek per sunkus.

Koncertų Čikagoje, Toronte, Niujorke ir Baltimorėje metu dainų melodijos, tekstai ir muzikantų apdarai primins partizanų istoriją: nuo gyvybingos ir viltingos kovos iki gilių skausmingų išgyvenimų. Pasak A. Smilgevičiūtės (grupės „Skylė“ vokalistės, kuri 1999 metais atstovavo Lietuvai „Eurovizijos“ dainų konkurse), koncertai vyresnės kartos lietuviams primins gūdžius, tačiau šventus kovos už laisvę metus, kuriuos daugelis jų dar pamena. O jaunoji karta galės ne tik sužinoti, bet ir visa širdimi pajausti, kiek daug paaukota už šalį, kurioje net paukščiai lietuviškai suokia ir kurioj mes visi prasidėjom.

A. Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ turas JAV ir Kanadoje yra ir puikus pasaulio lietuvių vienybės pavyzdys. Koncertus bendromis jėgomis organizuoja lietuvių bendruomenės, Lietuvos Respublikos ambasados JAV ir Kanadoje bei generaliniai konsulatai Čikagoje ir Niujorke. Sveikinimo žodį prieš koncertus tars Lietuvos ambasadoriai ir generaliniai konsulai. Pagrindinis koncertų rėmėjas yra JAV „Lietuvių fondas“. Rėmėjas - Kazickų šeimos fondas. Koncertuose muzikantams iš Lietuvos pritarti yra pakviesti vietos lietuvių chorai.

Albumo „Broliai“ pristatymuose Lietuvoje apsilankė tūkstančiai žmonių. Kaip puikų patriotinių vertybių puoselėjimo pavyzdį jį gyrė profesorius Vytautas Landsbergis ir tuometinis premjeras Andrius Kubilius. Prezidentė Dalia Grybauskaitė A. Smilgevičiūtės ir R. Radzevičiaus pastangas puoselėti partizanų atminimą įvertino ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliais.

Daugelis lietuvių pripažino, kad „Broliai“ skleidžia nenusakomą jėgą, priverčiančią iš naujo įsimylėti Tėvynę ir suprasti, kiek už ją atkentėta.

Koncertai vyks: vasario 16 d. 18 val. - Čikagoje, Lietuvių jaunimo centre, vasario 17 d. 16 val. - Toronte, lietuvių „Prisikėlimo“ parapijoje, vasario 21 d. 19 val. - Niujorke, Šv. Petro bažnyčioje, vasario 22 d. 20 val. - Baltimorės lietuvių namuose,

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.