Justin Xara ir J. Fedotova: „Pagaliau prisiruošėme surengti savo dramenbeiso naktį“

Šį penktadienį, kovo 1 d., menų fabrike „Loftas“ įvyks pirmasis dramenbeiso vakarėlis, sukviesiantis visus šios muzikos didžėjus veteranus ir, žinoma, ištikimiausius dramenbeiso muzikos gerbėjus.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

2013-02-27 16:43, atnaujinta 2018-03-10 23:06

„Į vakarėlį, aišku, kviečiame ne tik šios muzikos fanus, bet ir tuos, kuriems trūksta naujų įspūdžių. Nakties žvaigždė ir svečias iš Vengrijos Zero Method abejingų nepaliks net jeigu dramenbeiso muzika jums yra pakankamai tolima“, – sako viena vakarėlio organizatorių ir idėjinė lyderė Julija Fedotova.

Šio vakarėlio proga specialus interviu su sutuoktiniais didžėjais Julija Fedotova ir Justin Xara – pirmaisiais Lietuvos klubinės scenos atstovais, kurie papuolė į „DJ Mag“ puslapius, jų kūrybinį kelią palaiko tokie elektroninės muzikos vardai kaip Sasha, Hernanas Cattaneo, Dave`as Spoonas ir kiti.

– Judu žinomi absoliučiai dėl kitokios muzikos. Kaip sugalvojote surengti dramenbeiso vakarėlį?

Justin Xara: Ši muzika visada gyveno mano širdyje (šypsosi). Didžėjauti pradėjau būtent nuo dramenbeiso. 1998 m. savo pirmąsias plokšteles pirkau pas Astralą – šios muzikos Lietuvoje veteraną.

– O jūsų, Julija, koks santykis su šia muzika?

Julija Fedotova: Labai teigiamas. Aš irgi, galima sakyti, pradėjau nuo dramenbeiso. Minske, iš kur esu kilusi, dirbau verslo sektoriuje, kai sugalvojau, kad noriu išmokti sukti plokšteles. Kreipiausi į savo pažįstamą DJ Dastas. Tuo metu jis grojo dramenbeisą, todėl ir mane jis pradėjo mokyti būtent nuo šios muzikos.

– Ar sunku yra groti dramenbeiso muziką?

Justin Xara: Sakyčiau, kad netgi labai nepaprasta. Šiame muzikiniame stiliuje itin daug ritmų, visi jie skiriasi. Kad visus juos sugaudytum būtina turėti nepriekaištingą ritmo pojūtį. Tačiau net ir to nepakanka norint būti geru dramenbeiso didžėjumi. Reikia dar mokėti pagauti harmoniją, tvarkingai suvesti kelis skirtingus kūrinius, „nearkliuoti”.

– Ką didžėjai vadina „arkliais”? Galbūt ne visi tai žino.

Justin Xara: Visi mes, didžėjai, esame darę tų „arklių“ (juokiasi). Tai mokymosi procesas. Iš esmės, kai esi pradedantis didžėjus pirmiausia turi išmokti suvaldyti plokšteles ir vieną nuo kito atskirti kelis muzikos sluoksnius. Tačiau ne visiem iškart tai pavyksta. Vietoj harmoningo bei ritmingo skambesio dažnai išeina netvarka. Tačiau galima sakyti paprasčiau, „arkliai“ – tai nemokėjimas groti.

– Yra sakančių, kad tokia muzika kaip dramenbeiso nebesivysto ir tampa kiek lėkšta.

Justin Xara: Tikrai galiu tai paneigti. Dramenbeisas yra gyva muzika su begale ritmų galimybių. Pavyzdžiui, house muzikoje yra viskas paprasčiau – 4x4, ir viskas. O dramenbeisą aš galiu sugroti ir ant šito suoliuko (juokiasi).

Julija Fedotova: O tai, kad tam tikra muzika dėl tam tikrų priežasčių nesivysto, tai turbūt pastebima ne tik dramenbeiso scenoje. Taip atsitiko su progresyviu house`u 2001 m. Tiesa, tokia tendencija dabar pastebima ir dramenbeiso muzikoje. Tačiau turbūt tik dėl to, kad per daug galimybių ją kurti bet kam. Reikia išsirankioti perliukus ir tik tada spręsti apie kokybę. Zero Method yra vienas tokių.

– Papasakokite plačiau apie vengrą Zero Method.

Justin Xara: Susipažinsime su juo tik penktadienį, tačiau jį atradome klausydamiesi specialių „chartų“. Perklausiau šimtus gabalų ir suradau tik kelis didžėjus, kurie mane užkabino. Vienas jų – Zero Method. Jis jaunas, tačiau labai techniškas. Jau daug žinomų didžėjų groja jo kūrinius.

– Penktadienį įvyks pirmasis jūsų organizuojamas dramenbeiso vakarėlis.

Julija Fedotova: Taip, esame suorganizavę virš 100 vakarėlių, tačiau visi jie buvo apie kitokią muziką. Šiame vakarėlyje Justin Xara prisimins save prieš trylika metų ir sugros savo ilgai lauktą dramenbeiso kūrinį. Aš irgi nepraleisiu progos padaužyt ritmų.

Justin Xara: Specialiai šiam vakarėliui surinkome visą seną gerą dramenbeiso kompaniją – Astralas, Emery, Salty Sugar. Taip pat atvažiuoja ir jau minėtas Zero Method.

Julija Fedotova: Tai ne vienintelis mūsų dramenbeiso vakarėlis. Jau yra planų iki pat Naujųjų metų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.