Ką apie „Vilnius Music Week” parašė užsienio žiniasklaida?

Ką tik prasidėjusioje Vokietijos Hamburgo muzikos savaitėje vėl susitiks muzikos industrijos vilkai, neseniai viešėję „Vilnius Music Week 2014”. Iš Lietuvos sostinės svečiai išvyko festivalį minėdami pačiais geriausiais žodžiais. Šį mėnesį gausios lietuvių renginių apžvalgos pasipylė ir svarbioje užsienio muzikos žiniasklaidoje.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

2014-09-18 11:47, atnaujinta 2018-01-30 14:37

Aštrialiežuvė muzikos apžvalgininkė Anna Brotkin savo straipsnyje populiariame Suomijos muzikos žurnale „Rumba“ rašo, kad festivalis „Vilnius Music Week“ yra įvykis nr.1, skatinantis Lietuvos muzikos eksportą.

„Per metus Vilniaus muzikos savaitė pakeitė formą ir labai išaugo. Koncertai tebevyko miesto centre, aikštėse ir baruose, bet vakarais žmonės persikėlė į naujamiesčio „Loftas Fest“ scenas, kurios atsirado senos elektronikos gamyklos teritorijoje, talpinančioje tūkstančius žmonių“, - rašė A.Brotkin.

Britų žurnalistas, populiarių muzikos leidinių autorius, muzikantas ir aktyvus visuomenės veikėjas Johnas Robbas, savo laiku įtaigiais straipsniais padėjęs grupei „Nirvana“ prasimušti Didžiojoje Britanijoje, interneto portale louderthanwar.com Vilniui padovanojo pankišką reveransą.

„Muzika tokia jau yra: kaip tik tada, kai pradedi grimzti į neviltį, kad jau kurį laiką nesi girdėjęs jokios naujos šaunios grupės, staiga jomis tiesiog patvinsta, - rašė J.Robbas. - Atsidūriau Lietuvoje, „Vilnius Music Week“, su misija surasti kokį nors naują dalyką ir kaip tik tuo metu tokia grupė žengė į sceną vienoje tų bebyrančių Europos gamyklų, virtusių koncertine vieta, ir akimirksniu privertė suklusti savo varomąja būgnų mašina, švininiu bosu, tamsiu, perliejančiu šalta banga, beveik kaip „Joy Division“, kaip pats geriausias postpankas.“

Tokiais žodžiais J.Robbas apibūdino „Vilnius Music Week” didžiausią atradimą – Baltarusijos grupę „Super Besse“, jos vokalistą vadindamas angelu, reflektuojančiu į pasaulį vėl užliejančią tamsą. „Tai ir yra pavyzdys, kaip visi kiti pretendentai į postpanko sostą turėtų skambėti. Tai akivaizdžiai šiuolaikiškas garsas su tikra postpanko melancholija, kuri išdrįsta priimti gotišką posūkį. Ir ši grupė - iš Minsko, kuriame niekas, pabrėžiu – niekas, nebūtų ieškojęs ko nors panašaus.“

Baltarusiai „Super Besse“, jau sulaukę kelių pasiūlymų koncertuoti Vakaruose, įsiminė ir A.Brotkin. „Trio vokalistas atrodo kaip iš „American High School“ filmo - malonus ir artistiškas. Bet kartu vaikinas priešinasi stereotipams. Tai yra žavinga, kaip ir grupės jaunystė ir entuziazmas.

Po pasirodymo vaikinai mums sakė, kad neturi būgnininko, nes niekas nesugeba groti taip greitai, kaip jie nori. Todėl koncertuose groja būgnų mašina“, - žavėjosi A.Brotkin.

„Vilnius Music Week 2014” programoje jai taip pat patiko Lenkijos duetas „Rebeka". „Tai buvo viena įdomiausių pažinčių. Eksperimentinė elektronika, kurioje susipina devintojo dešimtmečio sintezatorius, elektrinės gitaros, ir kiti instrumentai. Galutinis rezultatas - ne painus ar perkrautas, bet pagirtinai minimalistinis ir tvarkingas“, - gyrė žurnalistė.

Sparčiai populiarėjančią mūsiškių grupę „Garbanotas bosistas“ suomė pavadino lietuvių liaudies bigbendu, kartu pagirdama charizmatišką lyderį. O duetui „Beissoul & Einius” apžvalgoje skyrė dar daugiau komplimentų. „Skamba taip, lyg dainuotų senas juodaodis, bet ant scenos šoka baltas liesas berniukas. Auditorija buvo visiškoje ekstazėje“, - pasakojo žurnalistė.

„Specialistų susidomėjimo jaunais muzikantais negalima pavadinti abstrakčiu – beveik kiekvienas delegatas atstovavo festivalį ar įrašų kompaniją, taigi, buvo tiesiogiai suinteresuotas mažų mažiausiai rasti kokybiškai skambantį jauną, naują artistą, o daugiausiai - pasirašyti sutartį dėl jo išsukimo Vakarų rinkoje. Sąlyginai nedidelės apimties festivalį „Vilnius Music Week“ šiuo atveju galima pavadinti kone idealiu variantu. Atlikėjų skaičius (apie 60 grupių ir artistų) suteikė muzikantams šansą lengviau patekti į reikalingų žmonių akiratį, o jų vadybininkams – asmeniškai pabendrauti su tais, kurie sprendžia likimus“, - rašė muzikos kritikas ir žurnalistas Dmitrijus Bezkorovainis, bendradarbiaujantis su didžiausiais Baltarusijos naujienų portalais.

„Eidama į buvusių Rytų bloko šalių koncertus, visada jaučiu tas pačias mintis: muzika yra ne tik pramoga – jos įtaka politikai yra kur kas didesnė. Ji naudojama, kad pasaulis taptų truputį geresne vieta, nepamirštant ir nuoskaudų. Čia muzikantai pasako tai, kas priešingu atveju liktų nepasakyta“, - paminėjo A.Brotkin.

„Vilnius Music Week 2014“ festivalyje dalyvavo apie 50 delegatų iš Islandijos, Danijos, Jungtinės Karalystės, Rusijos, Baltarusijos, Suomijos, Švedijos, Latvijos, Nyderlandų, Vokietijos ir kitų šalių. Lietuvos sostinėje apsilankė tokių pasaulinės šlovės kompanijų kaip „Universal Music“, „Warner Music“, „Sony“ ar „Playground Music“ atstovai, užimantys vadovaujančias pareigas, o taip pat – didžiausių ir svarbiausių Europos muzikos festivalių organizatoriai, agentai ir muzikos apžvalgininkai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.