Jurgis Didžiulis Vilniaus centre užgrojo su pabėgėliu

Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra UNHCR rugsėjo 23 dieną, išreikšdama solidarumą milijonams pabėgėlių visame pasaulyje, vienai dienai savo veiklą perkėlė iš biuro į palapinę Vilniaus centre ir kvietė vilniečius nors minutę pabūti #SuPabėgėliais.

J.Didžiulis ir P.Pavlosiukas.<br>Akcijos rengėjų nuotr.
J.Didžiulis ir P.Pavlosiukas.<br>Akcijos rengėjų nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2016-09-23 15:43, atnaujinta 2017-05-12 04:44

Į kvietimą pabūti #SuPabėgėliais atsiliepė žinomas Lietuvos dainininkas Jurgis Didžiulis, kuris į laikinąjį UNHCR biurą palapinėje atkeliavo su muzikos instrumentais ir su pabėgėliu iš Ukrainos, muzikantu Pavelu Pavlosiuku, surengė netikėtą muzikinę improvizaciją.

„Viena yra sakyti visuomenei, jog reikia pabėgėlius toleruoti, juos pakęsti, kita – surasti su jais bendrumų. Man malonu susipažinti su naujais žmonėmis, menininkais ir kartu su jais užsiimti ta veikla, kuri suteikia džiaugsmo. Manau, kad toleranciją kitoms tautoms mums reikia transliuoti ne žodžiais, o emocijomis, mano atveju tai muzika. Žmonės be reikalo bauginami, todėl turime jiems parodyti, kad reikia ieškoti bendrumo, o ne skirtumų. Kita vertus, labai gerai, kad esame skirtingi – tai mus praturtina“, – teigė J.Didžiulis.

„Lietuvoje esu jau beveik metus, atvykau čia 2015 m. lapkričio 13 d. su visa šeima. Man pavyko įsikurti Lietuvoje, todėl noriu dalintis savo istorija ir kuo galiu padėti atvykstantiems pabėgėliams.

Man įdomu, iš kokių šalių žmonės atvyksta į Lietuvą, kokia jų gyvenimo istorija, o tokie renginiai suteikia galimybę visiems susitikti ir pabendrauti. Džiaugiuosi, kad galiu prisidėti prieš šios akcijos kalbėdamas visiems suprantama muzikos kalba“, – sakė kartu su J.Didžiuliu grojęs P.Pavlosiukas.

UNHCR surengta solidarumo akcija #SuPabėgėliais siekiama atkreipti Lietuvos visuomenės dėmesį į pabėgėlių krizę, kuri milijonus žmonių privertė palikti namus dėl karo ir persekiojimo grėsmės ir pasiekė didžiausią mastą žmonijos istorijoje nuo II Pasaulinio karo. Šiuo metu pasaulyje priverstinai perkeltų žmonių skaičius peržengė 65 mln. ribą.

UNHCR taip pat kreipiasi į visuomenę, siekdama keisti prieš pabėgėlius nukreiptą retoriką ir suteikti galimybę iš arčiau susipažinti su UNHCR vykdoma veikla bei pabėgėlių problemomis Lietuvoje ir pasaulyje.

„Dažniausiai nuo karo ar persekiojimo bėgančių žmonių pirmąja laikina pastoge tampa palapinė, kol jiems randamas saugus prieglobstis. Šiuo metu, artinantis žiemai, palapinėse sprendimo dėl perkėlimo, prieglobsčio suteikimo tebelaukia tūkstančiai žmonių. Šiandien dirbdami laikinoje pastogėje ir suteikdami galimybę vilniečiams užsukti į mūsų palapinę ir bent minutei įsivaizduoti, ką reiškia būti pabėgėliu, galime geriau suprasti tuos, kurie buvo priversti palikti namus ir ieškoti saugumo svetimoje žemėje“, – sako Renata Kuleš, Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuro atstovė Lietuvoje.

Laikinajame UNHCR biure palapinėje vilniečiai ir miesto svečiai gali parašyti linkėjimą Lietuvoje gyvenantiems pabėgėliams, išvysti Lietuvos žurnalistų nuotraukose ir dokumentiniuose filmuose įamžintą kelią, kurį teko nueiti pabėgėliams 2015–2016 m., keliavusiems nuo Turkijos ir Sirijos pasienio iki Europos krantų, ir gyvai pabendrauti su Lietuvoje gyvenančiais pabėgėliais iš Ukrainos, Sirijos.

„Lietuvoje gyvenu apie tris mėnesius, pastarąjį mėnesį – Vilniuje. Pradėjau dirbti, tačiau darbas man yra visiškai naujas ir kardinaliai skiriasi nuo to, ką dariau anksčiau. Šiuo metu dirbu įmonėje, kurios veikla susijusi su bankininkyste ir finansais. Kol kas gyvenimas Lietuvoje gana sudėtingas, tačiau, manau, daugiausia dėl to, kad pabėgėliai čia gauna labai mažai paramos iš valdžios, nėra padengiamos netgi išlaidos vaistams. Bet lietuviai man labai patinka, daugelis iš jų malonūs ir man labai pasisekė, kad mane čia supa nuostabūs draugai ir kolegos. Visgi, teko patirti ir daug atmetimo reakcijų, tačiau dažniausiai taip elgiasi vyresnio amžiaus žmonės. Jaunesni yra visiškai kitokie ir kur kas platesnių pažiūrų“, – teigia penktadienio vakarą UNHCR palapinėje apsilankysiantis žurnalistas Redwanas Al-Sayedas Eidas, pabėgėlis iš Sirijos.

Jis buvo priverstas palikti gimtąją Siriją dėl karo, o ypač dėl režimo ir ISIS persekiojimo, kurį jautė būdamas opozicijos žurnalistu. Pirmiausia jis atvyko į Turkiją, kur praleido 1,5 metų, vėliau – į Graikiją. Po čia praleistų 3 mėnesių R.Al-Sayedas Eidas buvo perkeltas į Lietuvą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.