„Cirque du Soleil“ užkulisiai: mobilus miestelis, 100 darbuotojų ir specialus arenos parengimas

Vakar Vilniaus „Siemens“ arenoje lankėsi ir ypač sudėtingiems „Alegria“ pasirodymams sostinės areną ruošė „Cirque du Soleil“ specialistų komanda. Nors iki trupės viešnagės Lietuvoje dar liko pusantro mėnesio, Kanados šou giganto darbuotojai jau derino sudėtingos scenos konstrukcijos tvirtinimo detales ir sostinės arenoje montavo papildomą įrangą.

„Cirque du Soleil“ triukai laikomi unikaliais ir itin sudėtingais.
„Cirque du Soleil“ triukai laikomi unikaliais ir itin sudėtingais.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Mar 5, 2013, 1:11 PM, atnaujinta Mar 10, 2018, 2:18 PM

„Cirque du Soleil“ ypač rūpinasi artistų saugumu, todėl jam užtikrinti imasi visų įmanomų priemonių. Šio šou scenos konstrukcija – labai sudėtinga, todėl, kad būtų laikomasi visų šou kūrėjo nustatytų saugumo reikalavimų, buvo būtina arenoje įmontuoti papildomos įrangos – scenos konstrukcijai reikiamų papildomų tvirtinimo taškų“, – aiškina „SEVEN Live“ vadovas Juras Vėželis.

„Cirque du Soleil“ pasižymi tuo, jog jo būstinėje Monrealyje yra atskiros darbuotojų komandos, kurios rūpinasi ne tik naujai kuriamų šou scenų sukūrimu, bet ir tiek jos konstrukcijai, tiek artistų pasirodymams reikiamos įrangos pagaminimu ir net išradimu. Esminiai dalykai šiai specialistų komandai: estetinis vaizdas ir saugumas.

„Autentiškumas yra įvardijamas kaip viena iš „Cirque du Soleil“ sėkmės paslapčių. Dėka jų pačių sukurtų įrenginių, trupės artistai gali atlikti unikalius pasirodymų numerius. Tokius, kokių neįmanoma pamatyti niekur kitur. Neįprasta ir tai, jog „Cirque du Soleil“ artistai, atlikdami numerius, beveik niekada nenaudoja jokių apsaugos priemonių. Išimtis būna tik vienu atveju – kai numeriui nepasisekus, krisdamas artistas galėtų sužeisti žiūrovus“, – sako J. Vėželis.

„Alegria“ atveju scena buvo kuriama siekiant pabrėžti šou temas – jėgą ir kontrastą. Todėl scenos pagrindinis akcentas – stilistinėmis baliustradomis ir kolonomis puoštas didžiulis kupolas, kuris simbolizuoja didingumą ir jėgą. Pasak scenos konstrukcijos idėjos autorių, šis kupolas nežymi jokio konkretaus pastato, tačiau yra daugelio įtakingų ir galingų institucijų architektūrinis simbolis, pavyzdžiui, bažnyčių ar valstybinių pastatų. Abiejuose scenos šonuose nusidriekiantys laiptai simbolizuoja kontrastą – dvi puses.

Scenos grindis puošia impresionistinės rudeniškos spalvos. Be to, čia galima įžiūrėti ir salamandros galvą, kuri simbolizuoja visus keturis elementus (vandenį, žemę, orą, ugnį). Pasak kūrėjų, scenos spalvos ir specialus apšvietimas leidžia sukurti nostalgišką atmosferą, vyravusią XVII amžiaus puotų salėse Versalyje.

Šiandien „Cirque du Soleil“ šou „Alegria“ visur keliauja su savotišku mobiliu miesteliu, kuriame ne tik scenos įranga, bet ir sporto salė, virtuvė, valgomasis, skalbykla, siuvykla, kostiumų ir aksesuarų remonto dirbtuvės. Šiame „miestelyje“ nuolat sukiojasi apie 100 darbuotojų tarp kurių - 55 artistai. Dar apie 50 žmonių yra samdoma kiekviename mieste. Pastarieji daugiausia padeda viską sumontuoti ir išmontuoti.

Visai kartu keliaujančiai trupei, kuri kiekvieną savaitę būna vis kitame mieste, maistą ruošia 5 virtuvės šefai, per dieną paruošiantys ne mažiau nei 300 maisto porcijų. Be to, arenoje įrengtoje virtuvėje turi nuolat būti maisto, kad artistai galėtų pavalgyti bet kada panorėję. Skaičiuojama, kad per dešimt „Alegria“ gastrolių metų trupės nariai suvalgė beveik 2 mln. braškių, daugiau nei 170 tonų mėsos, 2 tonas jūros gėrybių, 400 tūkst. sausainių, išgėrė 100 tūkst. litrų pieno.

„Alegria“ Vilniaus „Siemens“ arenoje lankysis balandžio 18-21 d. ir Lietuvos gyventojams surengs 6 pasirodymus. Bilietus į vieną geriausių „Cirque du Soleil“ šou platina „Tiketa“.

„Cirque du Soleil“ spektaklį „Alegría“ Vilniuje organizuoja didžiausiai šalyje pramogų verslo kompanijų grupei „SEVEN Entertainment“, vienijančiai įvairiose pramogų srityse pirmaujančias Lietuvos bendroves, kurios užsiima arenų valdymu, renginių organizavimu ir bilietų platinimu, priklausanti bendrovė „SEVEN Live“.

Kanados cirko „Cirque du Soleil“ istorija prasidėjo 1984 metais nuo 20 gatvės artistų komandos. Šiandien „Cirque du Soleil“ – didžiulė organizacija, kurianti aukščiausio lygio meninius pasirodymus. Kompanijoje dirba 5 tūkstančiai darbuotojų, tarp kurių daugiau nei 1300 artistų iš daugiau nei 50 skirtingų pasaulio valstybių.

„Cirque du Soleil“ jau pradžiugino ir stebuklą padovanojo daugiau nei 100 mln. gyventojų daugiau nei 300 skirtingų miestų šešiuose planetos kontinentuose.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.