BAFTA ceremonijoje sužibėjo „Gravitacija“ ir „12 vergovės metų“

Vėlyvą sekmadienio vakarą Londono Karališkosios operos rūmuose buvo teteikiami prestižiniai BAFTA (Britų kino ir televizijos meno akademijos) apdovanojimai. Į neeilinį, kartą metuose vykstantį renginį rinkosi iškiliausios kino pasaulio asmenybės. Čia buvo paskelbti 2013-ųjų metų lyderiai ir išrinkti geriausi praėjusių metų filmai.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Feb 16, 2014, 10:37 PM, atnaujinta Feb 16, 2018, 5:43 AM

67-ąjį kartą rengiamuose apdovanojimuose triumfavo režisieriaus Steve'o McQueeno drama „12 vergovės metų“. Ji pelnė daugiausiai kino kritikų simpatijų ir buvo pripažinta geriausių metų filmu. Aplodismentų sulaukė ir juostoje pagrindinį vaidmenį atlikęs juodaodis aktorius Chiwetelas Ejioforas. Jam įteiktas Geriausio aktoriaus apdovanojimas.

Tuo tarpu geriausia aktore, už vaidmenį už vaidmenį Woody Alleno juostoje „Džesmina“ pripažinta Cate Blanchett. Spėliojama, kad žavi šviesiaplaukė gali laimėti ir „Oskarą“ - ji, kritikų manymu, viena realių šių metų pretendenčių.

Geriausiai antraplaniais pripažinti pirmą kartą BAFTA statulėles gaunantys Barkhadas Abdi ir Jennifer Lawrence. Publikos numylėtiniu tapo britas Willas Poulteris - jam perpektyvaus ir karjeroje sparčiai kylančio aktoriaus apdovanojimas.

Metų geriausiu režisieriumi už filmą „Gravitacijos“ tapo Alfonso Cuaronas. BAFTA ši juosta buvo linksniuojama daugiausia kartų - iš vienuolikos statulėlių, ji susigriebė net šešias: jis gavo specialų Alexanderio Kordos apdovanojimą už geriausią metų britų filmą; Davido Leano apdovanojimą už geriausią režisūrinį darbą, geriausią kinematografiją, už geriausią muziką, buvo išrinktas geriausiu dėl įspūdingiausių garso ir šviesos efektų.

Specialų apdovanojimą už viso gyvenimo pasiekimus aktorei Helen Mirren įteikė princas Williamas. Apdovanojimų ceremoniją tiesiogiai transliavo „BBC 1“ televizija, renginį devintą kartą vedė Stephenas Fry.

BAFTA kino apdovanojimų nominantai ir nugalėtojai

Geriausias filmas: „12 vergovės metų“ (laimėjo) „Amerikietiška afera“ „Kapitonas Filipsas“ „Gravitacija“ „Filomena“

Alexanderio Kordos apdovanojimas už geriausią metų britų filmą: „Gravitacija“ (laimėjo) „Mandela: ilgas kelias į laisvę“ „Filomena“ „Lenktynės“ „Gelbstint poną Benksą“ „The Selfish Giant“

Geriausias aktorius: Christianas Bale'as už filmą „Amerikietiška afera“ Bruce'as Dernas už filmą „Nebraska“ Leonardo DiCaprio už filmą „Volstrito vilkas“ Chiwetelas Ejioforas už filmą „12 vergovės metų“ (laimėjo) Tomas Hanksas už filmą „Kapitonas Phillips“

Geriausia aktorė: Amy Adams už filmą „Amerikietiška afera“ Sandra Bullock už filmą „Gravitacija“ Cate Blanchett už filmą „Džesmina“ (laimėjo) Judi Dench už filmą „Filomena“  Emma Thompson už filmą „Gelbstint poną Benksą“

Geriausias antraplanis aktorius: Barkhadas Abdi už filmą „Kapitonas Filipsas“ (laimėjo) Danielis Bruhlis už filmą „Lenktynės“ Bradley Cooperis už filmą „Amerikietiška afera“ Mattas Damonas už filmą „Už šviestuvo“ Michaelas Fassbenderis už filmą „12 vergovės metų“

Geriausia antraplanė aktorė: Sally Hawkins už filmą „Džesmina“ Jennifer Lawrence už filmą „Amerikietiška afera“ (laimėjo) Julia Roberts už „Rugpjūtis: Oseidžo apygarda“ Lupita Nyong'o už filmą „12 vergovės metų“ Oprah Winfrey už filmą „Liokajus“

Davido Leano apdovanojimas už geriausią režisūrą: Alfonso Cuaronas už filmą „Gravitacija“ (laimėjo) Paulas Greengrassas už filmą „Kapitonas Filipsas“ Steve'as McQueenas už filmą „12 vergovės metų“ Davidas O.Russellas už filmą „Amerikietiška afera“ Martinas Scorsese už filmą „Volstrito vilkas“

Geriausias originalus scenarijus: „Amerikietiška afera“ – Ericas Singeris ir Davidas O.Russellas  (laimėjo) „Džesmina“ – Woody Allenas „Gravitacija“ – Alfonso Cuaronas „Inside Llewyn Davis“ – Joelis Coenas ir Ethanas Coenas „Nebraska“ – Bobas Nelsonas

Geriausias adaptuotas scenarijus: „Už šviestuvo“ – Richardas LaGravenese „Kapitonas Phillips“ – Billy Ray „Filomena“: Steve'as Cooganas ir Jeffas Pope'as  (laimėjo) „12 vergovės metų“ – Johnas Ridley „Volstrito vilkas“ – Terence'as Winteris

Geriausia kinematografija: „Kapitonas Filipsas“ – Barry Ackroydas „Gravitacija“ – Emmanuelis Lubezkis  (laimėjo) „Inside Llewyn Davis“ – Bruno Delbonnelis „Nebraska“ – Phedonas Papamichaelis „12 vergovės metų“– Seanas Bobbittas

Geriausias montažas: „12 vergovės metų“ – Joe Walkeris „Kapitonas Filipsas“ – Christopheris Rouse „Gravitacija“ – Markas Sangeris „Lenktynės“ – Danielis P.Hanley ir Mike'as Hillas  (laimėjo) „Volstrito vilkas“ – Thelma Schoonmaker

Geriausias produkcijos dizainas: „Amerikietiška afera“ „Už šviestuvo“ „Gravitacija“ „Didysis Getsbis“  (laimėjo) „12 vergovės metų“

Geriausias kostiumų dizainas: „Amerikietiška afera“ „Už šviestuvo“ „Didysis Getsbis“  (laimėjo) „Nematoma moteris“ „Gelbstint poną Benksą“

Geriausia muzika: „Knygų vagilė“ – Johnas Williamsas „Kapitonas Filipsas“ – Henry Jackmanas „Gravitacija“– Stevenas Price'as  (laimėjo) „Gelbstint poną Benksą“– Thomas Newmanas „12 vergovės metų“ – Hansas Zimmeris

Geriausias grimas: „Amerikietiška afera“ (laimėjo) „Už šviestuvo“ „Didysis Getsbis“ „Liokajus“ „Hobitas: Smogo dykynė“

Geriausias garsas: „Viskas prarasta“ „Kapitonas Filipsas“ „Gravitacija“ (laimėjo)  „Inside Llewyn Davis“ „Lenktynės“

Geriausi specialieji efektai: „Gravitacija“ (laimėjo) „Hobitas: Smogo dykynė“ „Geležinis žmogus 3“ „Ugnies žiedas“ „Tolyn į tamsą. Žvaigždžių kelias“

Geriausias filmas ne anglų kalba: „The Act of Killing“ „Adelės gyvenimas“ „Didis grožis“ (laimėjo) „Metro Manila“ „Wadjda“

Geriausias animacinis filmas: „Bjaurusis aš 2“  „Monstrų universitetas“ „Ledo šalis“ (laimėjo)

Geriausias dokumentinis filmas: „The Act of Killing“ (laimėjo) „The Armstrong Lie“ „Blackfish“ „Tim's Vermeer“ „We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks“

Kylančios žvaigždės apdovanojimas: Dane'as DeHaanas George'as MacKay Lupita Nyong'o Willas Poulteris  (laimėjo) Léa Seydoux

Geriausias britų scenaristo, režisieriaus ar prodiuserio debiutas: „Gelbstint poną Benksą“ – Kelly Marcel „Good Vibrations“ – Colinas Carberry ir Glennas Pattersonas „Kelly + Victoria“: Kieranas Evansas  (laimėjo) „For Those in Peril“ – Paulas Wrightas ir Polly Stokes  „Shell“ – Scottas Grahamas

Geriausias trumpametražis animacinis filmas: „Everything I Can See From Here“ „I Am Tom Moody“ „Sleeping with the Fishes“ (laimėjo)

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.