Unikalaus renginio dalyviai prabilo apie šokius su delfinais

Savaitgalį Klaipėdos delfinariume startavo pirmą kartą pasaulyje kuriamas renginių ciklas „Delfinai ir žvaigždės“, kurį jau nuo sausio 30 dienos transliuos LRT. Kiekvieno pasirodymo metu dalyviai pristatys individualią programą su delfinais, kuri kaskart kuriama ir su profesionaliais treneriais, ir choreografais, ir prižiūrint vieninteliam Lietuvoje delfinų gydytojui Žilvinui Kleivai.

Savaitgalį Klaipėdos delfinariume startavo pirmą kartą pasaulyje kuriamas renginių ciklas „Delfinai ir žvaigždės“.<br>A.Mažūno nuotr.
Savaitgalį Klaipėdos delfinariume startavo pirmą kartą pasaulyje kuriamas renginių ciklas „Delfinai ir žvaigždės“.<br>A.Mažūno nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Jan 21, 2015, 1:59 PM, atnaujinta Jan 15, 2018, 10:52 AM

Kaip po pirmojo pasirodymo jautėsi treniruočių metu ypač susidraugavę sunkiausias ir aukščiausias jo dalyviai – sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas ir krepšininkas Eurelijus Žukauskas? „Jei tik galėčiau, į delfinariumą treniruotis važinėčiau kasdien,“ – patikino R. Vyšniauskas. „Esu žiauriai užimtas – vadovauju ne vienai įmonei, tad reikalų ir susitikimų kasdien turiu begalę.

Tačiau nesvarbu, kiek bebūtų reikalų, kiek bebūtų nervų – kaskart išvažiavęs po treniruotės su delfinais galiu į darbus kibti kaip po gerų atostogų“, – pasakojo sportininkas.

Vis dėlto pirmojo pasirodymo metu ne viskas pavyko taip, kaip tikėjosi R. Vyšniauskas: „Treniruojantis viskas buvo super, tačiau per pasirodymą pavyko tikrai ne viskas... Reikalas tas, kad per treniruotes visi delfinai yra užsiėmę su savo dalyviais, o pasirodymų metu jie visi plaukioja tame pačiame baseine ir laukia savo eilės.

O kadangi delfinai yra baisiai smalsūs, tai atliekant numerį su vienais, kiti irgi pradėjo visaip landžioti“, – apie pasirodymo sunkumus kalbėjo sunkiaatletis. „Baltis iš visų yra didžiausias padūkėlis, visaip bando atimti kamuolį“, – juokiasi sportininkas. „Tiesą sakant, aš labiausiai noriu padėkoti treneriams už jų kantrybę dirbant su mumis ir per treniruotes, ir pačių pasirodymų metu“, – šyptelėjo E. Žukauskas. „O per pasirodymą viskas šimtu procentu pavykti tikrai negali... jei per treniruotes su delfinais ir atsipalaiduojame, tai stojant prieš publiką jaudulys irgi padaro savo“, – kalbėjo krepšininkas.

Būtent todėl sportininkas džiaugėsi komisijos vertinimais: „Mus vertina profesionalai, kurie gerai supranta, kaip viskas turi vykti – gerai, kad jie dar truputį mūsų pasigaili...“ – džiaugėsi E.Žukauskas.

Kiek skirtingų komandų jau moka dalyviai? „Kiekvienas pasirodymas trunka apie dvi minutes, o per tiek laiko galima spėti parodyti tris – keturias, daugiausiai – penkias skirtingas komandas. Delfinariume treniruojuosi du – tris kartus per savaitę, nors yra kas ten keliauja ir kasdien...“ – pasakojo E.Žukauskas. „Aha, Tina ten turbūt ir nakvoja,“ – bičiuliui paantrino ir R.Vyšniauskas, omenyje turėdamas šokėją Kristiną Navickaitę–Tiną. „Nors kai už savo paskutinį pasirodymą gavau ne pačius aukščiausius balus, apie būsimąją programą ir pats pradėjau galvoti gerokai anksčiau,“ – nusijuokė Vyšniukas. „Ei, bet juk tai – ne Olimpinės žaidynės: mes puikiai praleidžiame laiką, kiekvienas apsilankymas delfinariume sukelia kone euforiją – nemoku net pasakyti, bet ta aura tikrai stebuklinga...“ – pridūrė jis. „Žinoma, delfinams nauji žmonės visada yra labai įdomūs, todėl pradžioje jie ir patys būna itin aktyvūs – tačiau visas treniruotes ir pasirodymus deriname prie delfinų gyvenimo ir maitinimosi ritmo, tad jų gyvenimo grafikas dabar tikrai nesiskiria nuo įprastinio“, – patikino Žilvinas Kleiva, vienintelis delfinų daktaras Lietuvoje ir renginio komisijos narys.

Specialistas kartu su treneriais ir biologais dirba sudarydamas ir įprastinę delfinų pasirodymų programą – šioje komandoje vyriausiasis veterinarijos gydytojas Ž.Kleiva stebi delfinams skiriamą krūvį, jų elgseną bei sveikatą. „Delfinai yra itin ištvermingi gyvūnai, nuplaukiantys didelius atstumus, tad jiems žalingas būtų kaip tik veiklos ir aktyvumo stygius – kad taip nenutiktų, kartais patys turime juos specialiai prašyti pabūti aktyvesniais.

Todėl šie renginiai jų tikrai nenuvargina – tikiu, kad dalyviai po pasirodymų būna gerokai labiau pavargę nei jų partneriai delfinai“, – nusijuokė delfinų gydytojas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.