2015 metais iš Lietuvos pabėgo 43 tūkstančiai gyventojų

Nors Lietuvos valdžia giriasi, kad mūsų šalies gyvenimas gerėja, tačiau ir toliau tūkstančiai lietuvių palieką Tėvynę ir ieško laimės svetur. Vien 2015 metais iš Lietuvos emigravo 43 tūkstančiai žmonių, tiek žmonių gyvena Marijampolėje.

Nors Lietuvos valdžia giriasi, kad mūsų šalies gyvenimas gerėja, tačiau ir toliau tūkstančiai lietuvių palieką Tėvynę ir ieško laimės svetur.<br>Organizatorių nuotr.
Nors Lietuvos valdžia giriasi, kad mūsų šalies gyvenimas gerėja, tačiau ir toliau tūkstančiai lietuvių palieką Tėvynę ir ieško laimės svetur.<br>Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2016-01-05 09:26, atnaujinta 2017-06-11 22:13

Ekonomistas Gitanas Nausėda sakė, kad didžiausia problema – jaunimo emigracija:

„Kadangi jaunimui visada sunku pirmą kartą patekti į darbo rinką, yra nepasitikėjimas, yra patirties trūkumas, mokslai baigti, bet daugiau teorinės žinios. Darbdaviui iškart reikia rezultato, ne kiekvienas turi kantrybės laukti rezultato.

Šio vakaro KK2 laidoje bedarbis Igoris pasakojo, kad yra baigęs kompiuterių kursus, tačiau darbo dar vis negali surasti. Vyrui pakaktų šešių šimtų eurų, bet tokio atlyginimo jam nieks neduoda – siūlo tik minimumą. Trijų šimtų penkiasdešimties eurų atlyginimas Igorio netenkina, todėl vyras jau artimiausiu metu ketina vykti gyventi į Angliją ar Ispaniją.

„Kiekvienas nori kuo daugiau, bet realiai taip žiūrint, jeigu aš turėčiau 600 – 700 eurų, gal man ir užtektų. Aš turiu galvoje visiems dalykams, ne tiktai maistui ir už butą sumokėti, o kad ir turėtum galimybę kažkokias pramogas. Galvoju, kad tas minimumas, tai man atrodo čia... na aišku išgyventi galima kažkaip, bet normaliai gyventi sunkoka būtų“, – laidoje pasakojo bedarbis.

Įdarbinimo agentūrų atstovai skėsčioja rankomis – Lietuvoje informatikų trūkumas, o gerų atlyginimų jiems Lietuvos verslininkai mokėti nenori, todėl nenuostabu, kad daugelis jų išvyksta uždarbiauti į kitas šalis, kur gali uždirbti ir 8 tūkstančius eurų per mėnesį.

„IT specialistų yra, tačiau poreikis yra labai didelis ir nuolatos auga. Kaip visame pasaulyje, taip ir visoje Lietuvoje, kuriasi naujos įmonės, labai daug gyvenimo sferų persikelia į informacines technologijas. Tiesiog paklausa didėja, nespėja net ir universitetai paruošti“, – žurnalistams sakė vienos įdarbinimo agentūros atstovas.

Tiesa, patyrusiems, aukščiausios kvalifikacijos informatikams mokama neblogai ir Lietuvoje: nuo dviejų iki trijų tūkstančių eurų per mėnesį:

„Galima išskirti IT sritį, kurios ne tik labai daug reikia atstovų, darbuotojų, tačiau darbdaviai juos labai sunkiai suranda. Dėl to ir jų atlyginimai yra didesni, galima sakyti, kad tai yra viena iš perspektyviuausių sričių. Ir šiandien, ir netolimoj ateityje žiūrint“.

Kitas KK2 laidos pašnekovas – bedarbis Gintas, jis – vairuotojas bei taip pat neranda darbo, nebent už minimumą:

„Kad jiems būtų taip, kaip mums, tegu truputį galva galvoja o nevagia. Plėšia vagonais ir vis mažai, ir mažai. Iš kur tokie namai? Kas jie buvo?“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
REPORTERIS: esminiai pokyčiai Vilniaus oro uoste