A. Matulas: „Už sveikas kojas dėkoju netradicinei medicinai“

Prieš ketverius metus valdžia pažadėjo paskelbti šarlatanus už įstatymo ribų, o žolininkus ir kitus netradicinės medicinos specialistus – įteisinti. Pažadai taip ir liko popieriuje, o sukčiai toliau vilioja pinigus iš paskutinę viltį praradusių žmonių.

Antanas Matulas: „Dėl to, kad šiandien esu sveikas, galiu dėkoti tik netradicinei medicinai“.
Antanas Matulas: „Dėl to, kad šiandien esu sveikas, galiu dėkoti tik netradicinei medicinai“.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 8, 2016, 12:50 PM, atnaujinta May 30, 2017, 1:42 AM

Ar netradicinė medicina turi būti legalizuota? Laidoje „Info TV“ laidoje „Diagnozė: valdžia“ ietis suremė ragana save vadinanti žolininkė Adelė Karaliūnaitė ir medikas, Seimo narys Antanas Matulas.

Ilgus metus gydytoju dirbęs A. Matulas tikina, kad šiandien veikiausiai jau būtų nevaikščiojęs, jei ne netradicinė medicina. O tai, kas veikia, – esą reikia įteisinti.

„Tai veikia. Dėl to, kad šiandien esu sveikas, mano kojos sveikos, galiu dėkoti tik vienam osteopatui iš Palangos. Dešimt metų gydžiausi dėl to, kad nuo blauzdų, man tirpo kojos ir gėlė. Aš Seime dažnai stovėdavau. Ko tik nedarėme, sukišau daugybę pinigų. Osteopatui (stuburo koregavimo specialistas – red. past.) pakako dešimties minučių ir kelių dešimčių eurų“, – pasakojo A. Matulas.

Pasak A. Matulo, žmonės netradicinę mediciną dažnai laiko paskutine viltimi, todėl yra pasiryžę už tai sumokėti paskutinis pinigus. O tai – puiki terpė įvairiems šarlatanams ir sukčiams.

„Aš dažnai sakau, kad man nepatinka, kai man sako: jūs esate paskutinė mano viltis. Aš sakau: o kodėl ne pirmutinė? Kaip ponas Matulas sako, tai yra labai svarbu, ko jam iš kurios medicinos tikėtis. Aš negaliu išgydyti vėžio, bet galiu palengvinti daugelį dalykų“, – pasakojo žolininkė A. Karaliūnaitė.

Pasak žinomiausios Lietuvos žolininkės, sąžiningai dirbantys žolininkai ir kitų sričių specialistai ir dabar randa būdų, kaip savo veiklą įteisinti. A. Karaliūnaitė pati tikina turinti įmonę, savo produktus yra įteisinusi, kaip maisto produktus, todėl jokių juridinių problemų nekyla. Taip ir žmonėms esą nekyla papildomų klausimų dėl jos kompetencijos.

Visgi, kompleksinį gydymą siūlančios natūralios medicinos klinikos vadovė Jelena Tulčina sako, kad valstybė netradicinę mediciną turėtų kontroliuoti. Ir griežtai. „Tulčina vagia iš žmonių pinigus, apgaudinėja. Labai reikia įteisinti, jau vien dėl to, kad per tiek metų atsibodo klausyti tokių kalbų. Žmonės ne durni, juk jei tai neveiktų, žmonės tiesiog nesikreiptų“, – aiškino alternatyvios medicinos kliniką įkūrusi J. Tulčina.

Pasak garsių pacientų sulaukiančios moters, beje, ilgą laiką dirbusios kardiologe, visi netradicinės medicinos specialistai turėtų baigti ir įprastas medicinos studijas ar bent jau specializuotą kursą.

„Aš neįsivaizduoju, kaip kitaip galima padėti žmogui, jei apie jį, jo anatomiją ir sveikatą nieko neišmanai“, – karštai dėstė J. Tulčina.

Su ja nesutiks A. Karaliūnaitė. Anot jos, svarbiausia gimti mediku.

„Aš pati esu baigusi veterinariją. Manau, kad jei moki gydyti gyvą organizmą – nesvarbu, ar tai žmogus, ar gyvūnas“, – tikino A. Karaliūnaitė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.