Oksana Pikul su mama ryžosi išvaizdos pokyčiams: „Rezultatas atrodo labai natūraliai“

Žmogaus veidas su metais, veikiamas gravitacijos ir įvairių kitų veiksnių, po truputį kinta: oda tampa ne tokia elastinga, keičiasi veido kontūras, atsiranda raukšlelių ir, ko gero, vienas labiausiai matomų pokyčių – užkrinta akių vokai, kurie žvilgsnį padaro liūdnesnį.

 Oksana Pikul su mama ryžosi pokyčiams.<br> LR koliažas.
 Oksana Pikul su mama ryžosi pokyčiams.<br> LR koliažas.
Oksana Pikul-Jasaitienė su mama Laima.<br> Soc. tinklo nuotr.
Oksana Pikul-Jasaitienė su mama Laima.<br> Soc. tinklo nuotr.
 Oksana Pikul su mama Laimute<br> Pr. siuntėjų nuotr.
 Oksana Pikul su mama Laimute<br> Pr. siuntėjų nuotr.
 Oksana Pikul<br> Pr. siuntėjų nuotr.
 Oksana Pikul<br> Pr. siuntėjų nuotr.
 Domantas Rainys.<br> Pr. siuntėjų nuotr.
 Domantas Rainys.<br> Pr. siuntėjų nuotr.
Oksana Pikul-Jasaitienė<br>V.Skaraičio nuotr.
Oksana Pikul-Jasaitienė<br>V.Skaraičio nuotr.
Oksana Pikul-Jasaitienė<br>D.Umbraso nuotr.
Oksana Pikul-Jasaitienė<br>D.Umbraso nuotr.
Oksana Pikul-Jasaitienė<br>T.Bauro nuotr.
Oksana Pikul-Jasaitienė<br>T.Bauro nuotr.
Oksana Pikul-Jasaitienė<br>T.Bauro nuotr.
Oksana Pikul-Jasaitienė<br>T.Bauro nuotr.
Oksana Pikul-Jasaitienė<br>D.Umbraso nuotr.
Oksana Pikul-Jasaitienė<br>D.Umbraso nuotr.
Oksana Pikul.<br>D.Umbraso nuotr.
Oksana Pikul.<br>D.Umbraso nuotr.
Oksana Pikul.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Oksana Pikul.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Lrytas.lt

Jan 15, 2022, 10:02 AM, atnaujinta Jan 15, 2022, 10:27 AM

Užkritę akių vokai vargina bei erzina tiek vyrus, tiek moteris, tačiau šią problemą gali išspręsti plastikos chirurgai. Akių vokų plastikai neseniai ryžosi ne tik žinoma vizažo meistrė bei dainininkė Oksana Pikul, bet ir jos mama.

„Dabar aš pati sau labai patinku, tai ir yra svarbiausia“, – medicinos ir sveikatos aktualijų laidoje „Sveikas rytojus“ teigė Oksanos mama Laima.

Vos prieš mėnesį plastinę apatinių vokų operaciją patyrusi O. Pikul mama pasakojo, kad kaskart žiūrėdama į veidrodį džiaugiasi tuo, ką jame mato dabar.

„Būdavo Oksana rytais manęs klausia, ar blogai miegojau, ar nėra nuotaikos, ar kažkas nutiko. Pakritus vokams, žvilgsnis būna visai kitoks. Po operacijos man visomis prasmėmis atsivėrė akys, o ir klausimų daugiau nebesulaukiu“, – šypsodamasi pasakojo Laimutė.

O. Pikul laidoje pasakojo, kad jei ją kamuoja su išvaizda susijusios problemos, ji nebijo kreiptis pas plastikos chirurgus. Dainininkė dalinosi, kad su metais vykstant natūraliems procesams, išvaizdos pokyčiai ne visada džiugina. Tuomet moteris drąsiai ryžtasi įvairioms procedūroms ar operacijoms. Tai rekomenduoja ir savo mamai.

„Labai myliu savo mamą ir noriu ją matyti laimingą, o žmogus yra laimingas tada, kai yra savimi patenkintas. Yra galimybės, tad kodėl ne? Dabar žiūrėdama į mamą galvoju, kad aš irgi norėčiau tokio švytinčio veido“, – džiaugėsi O. Pikul.

Dainininkė pasakojo, kad dar prieš jai atliekant operaciją, jos viršutiniai akių vokai buvo užkritę gana stipriai, o tai turėjo įtakos ir moters regėjimui.

17 metų vizažo srityje dirbanti O. Pikul dalinosi, kad per tiek metų yra mačiusi daugybę moterų ir daugybę operacijų rezultatų iš labai arti. Moteris džiaugėsi, kad šiandien daktarai dirba ypatingai preciziškai ir gražiai.

„Kartais stengiuosi pabandyti įsižiūrėti ir pamatyti pjūvio vietas, tačiau po operacijos lieka beveik nematoma randelio buvimo vieta. Rezultatas atrodo labai natūraliai, nors tu matai, jog žmogus atrodo daug žvaliau ir daug jauniau. Tad didžiausi komplimentai mūsų plastikos specialistams, jie labai stipriai patobulėjo ir tai tikrai matosi rezultate“, – dalinosi žymi moteris.

Ne vieną dešimtmetį plastikos chirurgu dirbantis daktaras D. Rainys pastebi, kad užkritę akių vokai yra ne tik estetinė problema. Apie tai, kad ši būklė trikdo ir žmogaus regėjimą, nustatyta ir aprašyta dar prieš 1000 metų.

„Žvelgiant iš istorinės perspektyvos, kapstantis istoriniuose medicinos šaltiniuose, vienas iš medicinos korifėjų – Avicena, savo raštuose rašo, kad užkritę akių vokai trikdo regėjimą“, – laidoje pasakojo „Fi Clinica“ plastinės ir rekonstrukcinės medicinos gydytojas, med. m. dr. Domantas Rainys ir pridūrė, kad tai ne visada būna susiję su amžiniais pokyčiais.

„Tam tikri amžiniai pokyčiai matosi veide, o konkrečiau – vokuose. Tačiau nereiktų visko suversti amžiniems pakitimams. Kai kalbame apie viršutinių bei apatinių vokų problematiką, ne mažiau svarbūs ir aplinkos veiksniai, tokie kaip saulės poveikis, atšiaurus klimatas, nemažą reikšmę turi ir etniniai, anatominiai žmonių skirtumai. Kompleksas visų šitų veiksnių ir sąlygoja, kodėl vienų žmonių vokai yra dailesni, o kitų mažiau dailūs“, – kalbėjo specialistas.

Užkritę vokai mažina žmogaus regėjimo lauką, akiplotį, o šiomis dienomis vokų problematika plastikos chirurgų darbe yra glaudžiai susijusi su akių ligų gydytojų darbu.

„Visi turi savo apibrėžtas kompetencijas. Grožio chirurgai yra daugiau priskirti rekonstrukcijos sričiai, kai tuo tarpu, regėjimo funkcijos sutrikimo vertinimas yra tiesioginė akių ligų gydytojų pareiga, tad mes neišvengiamai dirbame kartu“ , – pasakojo D. Rainys.

Akių vokų oda kinta daugelį metų, žmogus pripranta tiek prie savo matomo atvaizdo, tiek prie to, kaip jis regi aplinką. Įvertinti, ar reikalinga vokų pertekliaus šalinimo operacija yra nesudėtinga.

„Šita problema atsiranda ne per vieną dieną, ji vystosi metų metais. Kartais ne iš karto suvokiame, kur yra problema. Viena iš didžiausių bėdų – mažėja akiplotis, žmogus pradeda nebematyti viršutinio diapazono, kartais netgi sako, kad mato savo blakstienas ar antakius. Taip pat, žvelgiant į save veidrodyje, savo vyzdį turėtume matyti visame gražume, jis netūrėtų būti dengiamas viršutinių vokų. Jei viršutiniai vokai dengia rainelę, iš dalies vyzdį, tada reiktų suklusti, pasikonsultuoti su gydytojais“, – kalbėjo specialistas.

Akių vokų odos pertekliaus šalinimo operacija dažniausiai trunka apie valandą ir yra daroma su vietine nejautra. Bendrinė nejautra yra taikoma, jei yra planuojama sudėtingesnė operacija.

„Jeigu kalbėtume iš estetinės pusės, vien tik odos pertekliaus šalinimas viršutiniuose vokuose nėra techniškai sudėtinga operacija. Tačiau jeigu būklė yra lydima antakių ar kaktos pasmukimo, vien tik odos pertekliaus pašalinti nepakaks. Tada su pacientais kalbame apie techniškai sudėtingesnę operaciją, kuri yra atliekama bendrinės narkozės sąlygomis“, – pasakojo D. Rainys.

Akių vokų operacijos yra labai dažnos pasaulyje, jos patenka į populiariausių plastinių operacijų penketuką. Tačiau gydytojas pasakojo, kad pirmenybė visada teikiama sveikatai.

„Sunku nubrėžti aiškią takoskyrą tarp estetikos ir funkcijos. Kone visais atvejais, kai atliekame estetines operacijas, mūsų fokusas yra nukreiptas ir į funkcijos gerinimą. Ne mažiau svarbus dalykas – psichologinis komfortas. Jeigu žmogus po tokios operacijos jaučiasi geriau, tai irgi yra labai svarbus veiksnys“, – laidoje pasakojo med. m. dr. D. Rainys.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.