TOP 6 vietos Utenos krašte: nuo gydančio vandens ar norus pildančio šaltinio iki Raganų muziejaus

Ar žinote, koks miestas Lietuvoje save vadina bene laimingiausiu? Tai – Utena ir jos apylinkės! Čia apstu laimės simbolių, gražios gamtos bei, kaip teigiama, gydančių ir laimę nešančių objektų.

Laidos akimirkos.<br>Pranešimo siuntėjų nuotr.
Laidos akimirkos.<br>Pranešimo siuntėjų nuotr.
Laidos akimirkos.<br>Pranešimo siuntėjų nuotr.
Laidos akimirkos.<br>Pranešimo siuntėjų nuotr.
Laidos akimirkos.<br>Pranešimo siuntėjų nuotr.
Laidos akimirkos.<br>Pranešimo siuntėjų nuotr.
Laidos akimirkos.<br>Pranešimo siuntėjų nuotr.
Laidos akimirkos.<br>Pranešimo siuntėjų nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Aug 26, 2022, 3:25 PM, atnaujinta Aug 26, 2022, 3:29 PM

Šou vedėjas, kelionių žurnalistas ir keliautojas Žygimantas Barysas-Žygis sudarė savo šešetuką.

Tauragnai: žymusis ežeras ir etnografiniai kaimai šalia. Gražus Tauragnų kraštas ir jo žmonės džiaugiasi ypatingais ežerais. Vienas jų – giliausias Lietuvoje. Atvykę į miestelį galite aplankyti vietos garsenybės, medikės, žolininkės Eugenijos Šimkūnaitės vyšnių sodelį bei užsisakyti edukaciją, kurios metu ragaujama aukštaitiškų patiekalų ir žolelių arbatų. Patiks ir suaugusiems, ir vaikams. Taip pat laida rekomenduoja aplankyti senuosius etnografinius kaimus. Juos galima pasiekti automobiliu, pėsčiomis arba plaukiant baidarėmis šalia tekančia upe. Taip pat rekomenduojama aplankyti senuosius etnografinius kaimus.

Vyžuonų bažnyčia, stebuklingas Žalčio šaltinis, Rašytojų kalnelis ir aukštaitiškas desertas. Vyžuonų seniūnija Utenos krašte išsiskiria veiklia bendruomene ir lankytinais objektais. Laida siūlo aplankyti jaukų Rašytojų kalnelį, kuriame reguliariai vyksta akustinės muzikos vakarai bei vietos bažnyčią, kurioje katalikybė dera su pagonišku objektu. Beje, neseniai lankytojams atvertas ir Dievo namų rūsys, kur, kaip spėjama, buvo laidojami pirmieji Radvilų giminės atstovai. Šalia bažnyčios – Žalčio šaltinis, kuris, anot vietinių, turi stebuklingų galių. Tereikia jį triskart apibėgti ir skanduoti tam tikrus žodžius. Kokius? Sužinosite pažiūrėję laidą „Sveiki atvykę“. Beje, Vyžuonų gyventojai, filmuojant laidą, projekto vedėją Ž.Barysą pakvietė pasigaminti bene populiariausią vietinį patiekalą – Žalčio auseles.

Taurapilio piliakalnis ir pliažas šalia jo. Fotogeniška krašto vieta, nuo kurios atsiveria fantastiška panorama į giliausią Lietuvos ežerą. Šalia piliakalnio įrengtas pliažas, vietą mėgsta šeimos su vaikais. Pasakojama, kad kunigaikštis Rigimantas kartą nakvojo su kariais šio ežero pakrantėje. Visiems sumigus, kunigaikščio kanklininkas taip gražiai ėmė groti, kad jo paklausyti iš miško išlindo du taurai. Pastarieji, neva, prabilo žmonių balsais. Kanklininkui pasiteiravus, kur patogesnė vieta apsigyventi, jiedu parodė kalną ant ežero. Ten kunigaikštis pastatydino pilį ir pavadino ją Taurapiliu, o ežerą – Tauragnu.

Laimės simboliai Utenoje. Uteniškiai jau senokai save vadina bene laimingiausiais žmonėmis Lietuvoje, tad ir jų mieste apstu laimės simbolių. Viename iš miesto parkų yra pastatytas laimės šulinys, miesto aikštėje – pasaga, o visai neseniai, prie Narkūnų piliakalnio, pastatytas ir žiedas, kuris laikomas laimės ir vienybės simboliu. Tai – Utenos miesto ištakos, o vaizdas nuo Narkūnų piliakalnio iš tiesų yra atimantis žadą.

Raganų muziejus Pačkėnuose. Jis įsikūręs visai šalia Utenos. Iš šono atrodo kaip įprastas, kiek senokas valstybinis pastatas, tačiau jo viduje – daug paslapčių. Edukacijų metu svečiai kviečiami geriau susipažinti su raganomis – jų nebijoti, o susidraugauti. „Neišduosiu visų paslapčių, tačiau vienos spintos durys muziejuje mane nuvedė į slaptą vietelę. Tikiuosi, kad ir laidos žiūrovai muziejuje ras tas duris“, – intriguoja laidos vedėjas Žygis.

Laukinės gamtos grožybės: ąžuolo ir pušies viliotinis bei Moko akmenys. Mėgstantys laukinę gamtą Utenos krašte ras daug vaizdingų maršrutų, kuriuos geriausia pažinti einant pėsčiomis. Varniškių gyvenvietėje yra senas Varniškių ąžuolas, o visai šalia – ir, neva, gydantis šaltinis. Vos už kelių kilometrų yra ir kitas ypatingas medis, kurį mėgsta smalsuoliai iš Lietuvos. Tai pušis, prie kurios buvo filmuojamas legendinis kino filmas „Tadas Blinda“.

Po filmavimo darbų šią vietą pamėgo ir neseniai Anapilin iškeliavęs aktorius Vytautas Tomkus, kuris šalia žymiosios pušies turėjo pirtelę ir leisdavo vasaras. Dar vienas laukinės gamtos objektas – Moko akmuo. Tai riedulys Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijoje, stūksantis giliai įsmigęs į žemę prie Tauragnų–Kazitiškio kelio, Šeimaties kaime. Ant nupjauto kūgio formos akmens iškalti vos įžiūrimi metai – 1860. Šalia jo guli kitas, mažesnis – Mokiukas.

Pasak legendos, tai – suakmenėjęs vyras Mokas kartu su sūnumi, gedintys Tauragnų ežero neperplaukusios žmonos ir mamos. Daugiau apie Moko riedulį ir su juo susijusias legendas sužinosite apsilankę įspūdingame Tauragnų krašte. Anot vietinių, šie akmenys turi stebuklingų galių, tad užtenka prie jų prieiti ir sugalvoti norą ar užduoti klausimą. „Atsakymas, esą, ateina pats“, – išduos Žygis.

Kelionių po Lietuvą šou „Sveiki atvykę“ apie Utenos kraštą – jau šį šeštadienį, 11 val. per TV3.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.