Net 12 dainų saloje parašę atlikėjai džiaugėsi, kad naujos vietos padeda išlaisvinti susikaupusias idėjas, o gamtos įvairove garsėjanti Sicilija tam puikiai tiko.
Vietiniai gyventojai lietuvių grupę sutiko šiltai, vaišino tradiciniais skanumynais ir net surengė įspūdingą atsisveikinimo vakarienę.
Į tokią kūrybinę stovyklą toli nuo Lietuvos pirmą kartą išvykusi grupė tikino, kad šis sprendimas visiškai pasiteisino.
Apie tai kalbėjomės su „The Roop“ lyderiu V.Valiukevičiumi (42 m.).
– Kodėl pasirinkote būtent šią salą?
– Norėjosi nuvykti kur nors truputį toliau ir į tokį kraštą, kuriame būtų kiti kvapai, kitoks kraštovaizdis.
Sicilijoje daug kalnų, kitokia nei Lietuvoje augalija. Ten galima surasti ir akmeningų, ir žaliuojančių vietų. Norėjosi prasiblaškyti ir pamatyti kitokį pasaulį.
– Tačiau tai nebuvo tiesiog turistinio pobūdžio atostogos?
– Mūsų tikslas buvo kūrybinė stovykla. Panašią buvome susiorganizavę Lietuvoje prieš dvejus metus. Dabar nusprendėme šią patirtį pakartoti užsienyje.
Sicilijoje ne tiek daug keliavome, buvome apsistoję vienoje vietoje.
Išsinuomojome kalnuose esančią vilą „Vila Masseria Salamone“ su sodeliu ir didele teritorija. Tai – tarsi vienkiemis. Aplink nebuvo jokių kaimynų, jokių šviesų, jokių namų – nieko. Tai yra tokia kūrybinė salelė.
– Kuo skiriasi kūrybinis procesas Lietuvoje ir tokiose vietose kaip Sicilija?
– Manau, kad kūryba naujose, neįprastose vietose suklesti. Ir šį kartą kilo labai daug naujų minčių.
Naujos vietos ne tik įkvepia, bet ir leidžia naujai pažvelgti į įvairius dalykus. Iš to gimsta kūrybingumas. Net matant naują vaizdą smegenyse jau randasi kitokios, naujos jungtys, kurios interpretuoja tai, ką matai. Tai pereina ir į kūrybą.
– Ar Sicilijos dvasia kaip nors atsispindės naujose dainose?
– Yra šiokių tokių niuansų. Bet mes neturime tikslo nuvykę į kokią nors naują vietą iš jos surinkti garsų.
Daug ko turime prikaupę savo viduje, bet kartais naujos vietos padeda atrakinti tą sandėliuką, kuriame esame sutalpinę daug jausmų, minčių ir idėjų.
Tad Sicilija tiesiog atrakino mūsų kūrybingumą. Pažiūrėsime, kur tai nuves.
– Ar spėjote pakeliauti po Siciliją, paragauti vietinio maisto?
– Keliavome nedaug, nes, kaip minėjau, vykome ne turistauti. Vis dėlto buvome nuvažiavę į kelis aplinkinius miestelius.
Buvome apsistoję netoli Nikosijos miestelio, jame dažnai lankėmės, nusipirkdavome maisto. Nikosijoje susipažinome su vietiniais žmonėmis, ten gyvena ir mūsų išsinuomotos vilos savininkas.
Siciliečiai mus pavaišino labai skaniais kanoliais (tradicinis sicilietiškas saldumynas su rikotos įdaru. – Red.), kurie buvo pasakiško skanumo ir šviežumo. Be abejo, vaišino ir vietinės gamybos ledais. Buvome labai nustebę ir pamaloninti tų naujų skonių.
Man ir visai grupei Sicilijos sala paliko pačius šilčiausius jausmus. Žmonės buvo labai draugiški – lyg šeimos nariai. Matai, kaip jie bendrauja su savo šeimomis, kaip sekmadieniais eina pietauti ar susitikti vieni su kitais. Jie ir mus įtraukė į šį ritualą, kvietė sekmadienį prisijungti.
Be abejo, surengė ir atsisveikinimo vakarienę, į kurią atvyko ne tik vilos savininkas, bet ir jo žmona. Susirinko draugai, giminaičiai – buvo tokia didelė išlydėjimo vakarienė. Taigi pirmiausia mums įsiminė žmonės, o po to – gamta ir skoniai.
– Kai 2021 m. atstovavote Lietuvai „Eurovizijos“ dainų konkurse (jame „The Roop“ su daina „Discoteque“ pelnė aštuntą vietą. – Red.), Italijos komisija jums skyrė 12 balų. Gal ir tai paskatino kūrybinėms atostogoms pasirinkti šią šalį?
– Be abejo, mus tai labai maloniai nustebino. Gali būti, kad ir šis faktas prisidėjo, jog mums kilo tokia mintis aplankyti šią šalį ir ten pabandyti kurti.
– Sicilijoje sulaukėte ir vietinių žurnalistų dėmesio, davėte interviu. Socialiniuose tinkluose jūsų atvykimu džiaugėsi vietiniai gerbėjai. Kai kurie net kvietė atvykti į savo miestus.
– Mes patys nustembame, kai užsienyje mus atpažįsta, kalbina. Taip buvo ir Sicilijoje.
Kai pasklido žinia, kad apsistosime viloje, gyventojai mus kvietė susitikti, vaišino įvairiais patiekalais, norėjo supažindinti su Sicilijos kultūra ir paveldu.
Atvyko ir vietinė televizija, kuri paprašė interviu. Mes, žinoma, mielai sutikome.
Mums rašė ir kitų miestelių gyventojai, kvietė atvažiuoti, sakė, kad labai malonu mus matyti Sicilijoje.
Ta šiluma, sklindanti iš žmonių, turbūt yra ženklas, kad reikia nenuleisti rankų ir mąstyti plačiau – su muzika eiti į platesnį pasaulį ir bandyti toliau nešti Lietuvos vėliavą.
Mes labai norėtume ir sugrįžti į Siciliją, ir pakoncertuoti žemyninėje Italijoje. Mūsų tikslas – aplankyti kuo daugiau šalių ir susitikti su kuo daugiau savo gerbėjų.