Pažintis: į Lietuvą atvykstantis iliuzionistas – išgarsintas televizijos ir linksminęs L. DiCaprio

2019 m. vasario 10 d. 12:50
Jamesas More’as (30 m.) privačiuose vakarėliuose linksmino aktorių Leonardo DiCaprio ir Monako kunigaikštį Albert’ą II. Pavasarį britų iliuzionistas, išgarsėjęs populiariame TV šou, atvyks nustebinti ir lietuvių.
Daugiau nuotraukų (25)
Prieš šešerius metus jaunas, kiek drovaus žvilgsnio britas atėjo į šou „Britanijos talentai“ atranką.
Išgirdęs, kad jaunuolis rodys magijos triukus, komisijos narys žinomas komikas Davidas Walliamsas pradėjo juoktis. Mat jo kolegai, garsiajam šio (ir daugybės kitų) šou kūrėjui Simonui Cowellui fokusai visiškai nepatinka.
Tačiau tai, ką scenoje parodė Jamesas, privertė S.Cowellą tvirtai ištarti „taip“.
Scenoje J.More’as, padedamas asistentų, atsigulė ant kardo smaigalio ir netrukus krito juo persmeigtas.
Šis epizodas internete peržiūrėtas beveik 89 milijonus kartų.
Jamesas nelaimėjo „Britanijos talentų“, tačiau kelių pasirodymų šiame šou pakako, kad taptų garsenybe. Ir ne tik gimtinėje.
„Kai po kelių mėnesių atostogavau Singapūre, prie manęs ėjo žmonės ir sakė: tu tas vaikinas iš interneto. Fantastika, ką gali padaryti pasaulyje pasklidęs įrašas iš „YouTube“.
Eiti į šį šou buvo geriausias mano sprendimas. Jau po mėnesio buvau pakviestas rengti pasirodymų su garsia šokių grupe“, – sėdėdamas viešbutyje Vilniaus centre greitakalbe pasakojo Jamesas.
Prabėgus dar porai mėnesių, jam paskambino keliaujančios magų trupės „The Illusionists“ vadybininkas ir pakvietė prisidėti prie jų.
Pirmas pasirodymas su tarptautine iliuzionistų komanda įvyko Sidnėjaus operos teatre. Per penkerius metus „The Illusionists“ šlovė išaugo – trupė surengė daugybę sėkmingų pasirodymų Brodvėjuje ir keliauja per didžiausias pasaulio arenas, stebindama fokusininkų išmone.
Kovo 1–3 dienomis šis šou bus rodomas ir Vilniaus „Siemens“ arenoje – kartu su J.More’u scenoje pasirodys būrys magijos meistrų, tarp kurių – ir vienas garsiausių pasaulio iliuzionistų Luisas de Matosas.
Nuo fokusų su ugnimi ir kortomis iki minčių skaitymo ir įspūdingų išsilaisvinimo triukų – „The Illusionists“ ketina parodyti kone visas įmanomas iliuzijų meno formas.
„Jei jums nepatiks vienas numeris, tikrai patiks kitas. Tai labai gera formulė – pasirodymo dalys yra skirtingos, tačiau visi iliuzionistai – garsūs profesionalai, galintys pasimokyti vienas iš kito.
Nesvarbu, jums šešeri ar šimtas šešeri, pamatysite kai ką, kas jus nustebins. Publika visur įvairi. Kinijoje žiūrovų dėmesį sunku atitraukti nuo išmaniųjų telefonų ekranų. Britai iš lėto įsivažiuoja. Bet galiausiai visi ploja ir džiaugiasi“, – pasakojo J.More’as.
Būsimas fokusų meistras jais susidomėjo aštuonerių – ir ši istorija gana neįprasta.
Kaip pasakojo britas, vos pradėjęs eiti į mokyklą užsikrėtė mintimi iš namų pabėgti su keliaujančiu cirku. Ir taip rimtai, kad kiek sunerimę tėvai pasistengė, jog berniukas savo aistra galėtų džiaugtis ir namie.
„Jie man nupirko žonglieriaus rutulius. Kartą mokykloje buvo surengtas moksleivių cirko šou. Aš sugalvojau ir parodžiau fokusą su batų dėže.
Po spektaklio niekas nekalbėjo apie akrobatų pasirodymus, tik apie mano dėžę. Net suaugusieji niekaip negalėjo suprasti, kaip padariau tą triuką. Tai man padarė įspūdį.
Supratau, kad fokusai – tai, kuo noriu užsiimti“, – pasakojo J.More’as.
Berniukas troško lankyti fokusininkų mokyklą, tačiau tokios nebuvo.
Todėl tėvai nusprendė užrašyti jį į vaidybos kursus – šokio ir aktorystės pamokos, džiaugėsi Jamesas, jam labai padeda ir dabar.
Pasirodymus baruose ir klubuose jis pradėjo rengti dar ankstyvoje paauglystėje – nekreipdamas dėmesio į tai, kad kartais juos stebėdavo tik keli žmonės.
Prieš ateidamas į „Britanijos talentus“, Jamesas trejus metus linksmino kruizinių laivų keleivius. Kol nusprendė, kad nori išlipti į krantą.
Dabar plaukioti laivais jam nebereikia – iliuzionistas nuolat kviečiamas dalyvauti įvairiuose TV šou, gastroliuoja su „The Illusionists“ ir nuolat sulaukia pasiūlymų rengti pasirodymus privačiose šventėse.
Monako kunigaikštis ir L.DiCaprio – ne vieninteliai, susidomėję brito talentu. Kaip keisčiausią savo gyvenimo pasirodymą J.More’as prisimena privatų vakarėlį Seišeliuose.
„Buvau pakviestas kažkokio princo ar šeicho, kuris turi nuosavą salą. Joje – teatrą, kuriame kiekvieną vakarą jį linksmina vis kiti užsakyti atlikėjai.
Mano pasirodymą stebėjo tik jis ir šešiasdešimt modelių išvaizdos moterų. Buvau įspėtas, kad į jį negalima kreiptis vardu, tik „pone bose“.
Jei atvirai, jaučiausi lyg vakarėlyje pas blogiuką iš filmo apie Džeimsą Bondą“, – juokėsi J.More’as.
Prašymų parodyti kokį nors triuką jis sulaukia nuolat, ir ne tik iš draugų ar artimųjų per Kalėdas.
„Kai žmonės su manimi susipažįsta ir sužino, kuo užsiimu, pirmiausia paprašo ką nors parodyti. Pripratau prie to, toks mano darbas.
Bet niekada nesu to daręs neprašomas, pavyzdžiui, parduotuvėje. Nors gal ir būtų linksma.
Turbūt galėčiau iškrėsti ir ką nors negero, tik niekada to nedarysiu. Pavyzdžiui, kišenvagiai dažnai naudojasi iliuzionistų triukais.
Su kolegomis apie tai kartais pasikalbame – jaučiamės keistai, nes iliuzijų menas turi teikti žmonėms geras emocijas, o ne pridaryti nuostolių“, – kalbėjo Jamesas.
Žiūrint iliuzionistų pasirodymus atrodo, kad stebėtinus dalykus jie atlieka lengvai ir vikriai. Iš tiesų į kiekvieną numerį įdėta daug mėnesių darbo, o kad viskas pavyktų, reikia laikytis tam tikrų taisyklių.
„Svarbu ir ištvermė, ir nusiteikimas. Kai kurie triukai – labai pavojingi juos atliekančiam. Blogiausia, kas man yra nutikę, – paslydau dviejų tūkstančių žiūrovų akivaizdoje, tai buvo tik juokinga, bet gali baigtis ir blogiau. Todėl turi būti susikaupęs ir saugoti save – ypač rankas ir kojas.
Pavyzdžiui, man būtina prieš pasirodymą gerai išsimiegoti, sveikai maitintis. Prieš žengdamas į sceną klausausi klasikinės muzikos, stengiuosi nebūti šalia niūriai nusiteikusių žmonių, niekada nevartoju alkoholio.
Svarbi kiekviena detalė, ne visos jos priklauso nuo mago. Pavyzdžiui, apšvietimas turi būti tiksliai suderintas.
Vien savo pasirodymui „Britanijos talentuose“ aš kasdien ruošiausi šešis mėnesius. Repetuoti kasdien, kad neprarastum įgūdžių, yra būtina.
Turiu didelį sandėlį, jame ruošiu triukus. Vieną jų šlifuoju jau trejus metus, bet vis dar nesu patenkintas“, – darbo užkulisius atskleidė J.More’as.
Po kelerių metų jis tikisi sukurti savo šou – kai sukaups pakankamai patirties ir pasitikėjimo savimi. O po dvidešimties – tapti kitų didelių renginių konsultantu.
Jamesas garsiai svarstė, kad nemažai iliuzionistų vėliau tampa, pavyzdžiui, teatro kompanijų patarėjais. Juk net ir populiariųjų Vest Endo miuziklų statytojai mėgsta pasitelkti magų triukus.
Kodėl pats nesvajoja apie karjerą scenoje iki senatvės? „Aš tiesiog mėgstu kas kelerius metus susigalvoti naują iššūkį. Pavyzdžiui, norėčiau kokį pusmetį pagyventi Amazonės miškuose.
Konsultuoti kitus būtų įdomu, bet jei nepavyks, pats toliau būsiu scenoje. Žinau, kad mano gyvenimas visada bus susijęs su magija. Tai pernelyg stipri aistra“, – rankose vartydamas kortas šypsojosi Jamesas.
Net ir išgarsėjus, kai kas nepasikeitė. Jameso artimieji vis dar kartais paklausia, kada jis susiras „normalų darbą“.
Iliuzionisto tėvas buvo verslininkas, mama dirbo viešbučio registratūroje, tad sūnaus pasirinkimas jiems pasirodė keistas ir nesaugus.
„Aš visada buvau maištininkas. Turėti nuolatinį darbą ir žinoti, kad tam tikrą mėnesio dieną gausi atlyginimą, yra puiku, bet gyventi taip, kaip gyvenu aš, yra kur kas įdomiau“, – nusijuokė pašnekovas.
Iliuzionistaspasirodymas^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.