Garsiausio Lietuvoje japono širdyje nebeliko vietos romantikai

Garsiausiam Lietuvoje japonui Fumito Tomoi gėda prisiminti, kaip jis kažkada po Vilniaus universitetą vaikščiojo su gitara ir kaubojiška skrybėle, o vesdamas televizijos žaidimą „Takeši pilis“ vaikiškai šūkaudavo. „Dabar taip nekvailiočiau, pradėjau rimčiau elgtis“, – tikino keturiolika metų mūsų šalyje gyvenęs, o pastaruosius dvejus gimtinėje praleidęs F.Tomoi.

Bene garsiausias japonas Lietuvoje F.Tomoi, pagyvenęs dvejus metus gimtinėje, grįžo gerokai pasikeitęs: iš šmaikštaus archeologo tapo santūriu verslininku.<br>V.Ščiavinskas
Bene garsiausias japonas Lietuvoje F.Tomoi, pagyvenęs dvejus metus gimtinėje, grįžo gerokai pasikeitęs: iš šmaikštaus archeologo tapo santūriu verslininku.<br>V.Ščiavinskas
Daugiau nuotraukų (1)

Ligita Valonytė

Jun 21, 2009, 5:48 PM, atnaujinta Apr 8, 2018, 7:39 PM

Į Lietuvą jis neseniai grįžo vilkėdamas juodą kostiumą, ryšėdamas kaklaraištį ir be sužadėtinės.

Fumito galvoje ne tik neliko vietos vėjavaikiškoms mintims, bet ir širdyje išblėso meilė japonei Fusae Yasui. Prieš trejus metus smagų bernvakarį Vilniaus baruose surengęs F.Tomoi dabar nebenori minėti sužadėtinės vardo.

„Negaliu pasakyti, kad Fusae – tobula. Bet kad ji keista, tai tikrai!“ – taip japonas ne kartą yra sakęs apie savo sužadėtinę. Jos keistumas galbūt taip išgąsdino Fumito, kad 34 metų vyras vis daugiau šneka apie viengungystę.

„Japonijoje yra daug moterų ir vyrų, kurie nekuria šeimos, neieško sau partnerio.

Tai lemia įvairios priežastys: vieniems atrodo, kad jie per mažai uždirba, o kiti, nors ir gauna didelius atlyginimus, šiaip nenori turėti žmonos ar vyro“, – apie šiuolaikinę japonų gyvenseną pasakojo F.Tomoi.

Jis, kaip dauguma japonų, esą irgi taip paniro į darbą, kad nebeturi laiko galvoti apie šeimos kūrimą.

Fumito tikino puikiausiai įsivaizduojąs save ateityje gyvenantį vieną ir dėl to neliūdintį.

Nors pasaulį dabar kausto ekonomikos krizė, japonas F.Tomoi šiuo metu gilinasi į mėsos rinkos dėsnius. Jis viliasi nutiesti verslo giją tarp Japonijos ir Lietuvos.

Prieš keletą metų grįžęs į gimtinę ir vieno Nagojos viešbučio administracijoje dirbęs F.Tomoi neseniai perėjo į mėsos prekybos įmonę, kurios savininkas – geras jo pažįstamas.

F.Tomoi buvo įpareigotas rūpintis įmonės prekybos ryšiais su užsienio šalimis.

Taip Fumito tapo atsakingas už bendradarbiavimą su Lietuva.

Lietuviškai kalbantis japonas kasdien susitinka su verslininkais, tačiau dar nesuprato, ar ekonomikos krizė stipriai palietė mūsų šalį.

Nuo verslo rūpesčių Fumito atsipalaiduoja susitikdamas su senais draugais, kurių įgijo studijuodamas Vilniaus universitete archeologiją, o vėliau dirbdamas Lietuvos istorijos institute.

Tačiau neseniai vieną iškylą Trakų rajone japonui sugadino įsisiurbusi erkė.

„Šis gyvis – mažiausias ir pikčiausias samurajų priešas“, – tikino humoro jausmo nestokojantis japonas. Jam erkė įsisiurbė tuomet, kai jis tris valandas snaudė ant žolės.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: R. Žemaitaitis sulaužė priesaiką – ar gali kandidatuoti?