Teisme - nemalonūs M.Gelažniko prisiminimai iš ligoninės

„Negaliu groti, negaliu žaisti rankinio,net išsiimti iš kišenės raktų“, -- apie prieš penkerius metus patirto sužalojimo pasekmes Vilniaus apygardos teisme pasakojo 46 metų verslininkas  Marius Gelažnikas.

M.Gelažnikas.<br>D.Umbraso nuotr.
M.Gelažnikas.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Milda Kuizinaitė

2014-02-18 15:56, atnaujinta 2018-02-16 04:07

Už gydytojo šmeižtą nuteistas, bet nuosprendį apskundęs M.Gelažnikas šiandien teisme nusprendė pirmą kartą papasakoti viską, ką patyrė ligoninėje per 2009 metų Kalėdas.

Į ligoninę jis atvyko po vieno vakarėlio, per kurį susižalojo rankos pirštą. Medikai diagnozavo, kad jam pažeista sausgyslė. Pacientas buvo neblaivus, todėl jį operuoti nuspręsta kitos dienos rytą.

Vestis jo į operacinę atėjo tądien budėjęs ortopedas-traumatologas Kęstutis Bliznikas. M.Gelažnikas piktinosi, kad operacijai pasiruošęs medikas jo net nepaklausė apie sužalojimo aplinkybes. „Jis nežinojo, kad susižalojęs pirštą, aš dar kėliau sunkų ąžuolinį stalą“, -- pasakojo verslininkas. Jis įsitikinęs, jog tai galėjo turėti įtakos pažeistai sausgyslei.

M.Gelažnikas nesitikėjo sudėtingos operacijos. Medikas jį patikino, kad susiųs pažeista sausgyslę ir piršto pagalvėlę. Nuo suleistų vaistų pacientas užmigo, o kai nubudo operacinėje nebuvo nė vieno mediko.

Iš operacinės -- riksmas

Nusitraukęs užklotą ir savo pirštą pamatęs M.Gelažnikas pašiurpo ir pradėjo garsiai rėkti. Tuomet grįžęs gydytojas pasakė, kad operaciją pratęs ir bandė nuskausminti ranką. M.Gelažnikui labiausiai įsiminė daug kartų pakartotas mediko žodžius „nerandu“. Verslininkas tvirtino, jog ieškodamas kur suleisti vaistus, gydytojas jam į riešo sritį dūrė apie devynis kartus.

M.Gelažnikas tuomet pareikalavo nutraukti operaciją. Jis teigė viską susitvarkysiąs pats, nes turi pažįstamų mikrochirurgų. Teisme verslininkas tikino, kad operacija buvo tęsiama be jo leidimo.

„Niekada nebūčiau sutikęs, kad tęstų operaciją ne profesionalus mikrochirurgas, o traumotologas. Buvau pririštas odiniais diržais prie stalo ir viskas buvo daroma prieš mano valią“, – pasakojo verslininkas.

Nusprendė gydytis namuose

Kai vyras iš operacinės buvo parvežtas į palatą, ten jo jau laukė sunerimę draugai, nes operacija užtruko ilgiau nei planuota. M.Gelažnikas sunerimo, kad visiškai nejautė operuotos rankos.

Nuėjęs į K.Blizniko kabinetą, jis paklausė: „Daktare, kiek procentų jūs suš...ote man ranką?“. Supratęs, kad per šventes ligoninėje jo niekas neprižiūrės, M.Gelažnikas pasiprašė išleidžiamas namo. Ligonio dokumentus užpildęs K.Bliznikas jam užrašė ir savo telefono numerį.

Sunerimęs dėl visiškai nejautrios rankos, M.Gelažnikas prisipažino medikui skambindavęs po kelis kartus per dieną, net naktimis. K.Bliznikas savaitę stropiai keldavo ragelį ir ramindavo, kad viskas bus gerai.

Mediką įžeidė per televiziją

Nesulaukęs pagerėjimo, M.Gelažnikas pradėjo lankytis pas savo pažįstamus medikus. Jie patarė važiuoti į užsienį ir darytis operaciją iš naujo. Pažįstami medikai jam nurodė Vokietijos kliniką, kur atliekama daug mikrochirurgijos operacijų.

M.Gelažnikas teisme tikino, jog operaciją iš naujo atlikę Vokietijos medikai nustatė penkis pažeidimus, kuriuos padarė jį operavęs K.Bliznikas. „Aš nesakau, kad tai buvo padaryta specialiai, bet jis neturėjo tinkamos kvalifikacijos ir visiškai neklausė paciento“, -- kalbėjo M.Gelažnikas.

Traumatologas ir jo pacientas teisme pradėjo susitikinėti po to, kai vienoje humoro laidoje M.Gelažnikas pareiškė: „Ne laiku ir ne vietoje užtaikiau ant daktaro Frankenšteino, kuris ant manęs pradėjo mokytis. Šundaktaris, kuriam turite nepakliūti į rankas yra K.Bliznikas“.

Prašo išteisinimo ir pinigų

K.Bliznikas kreipėsi į teismą. Už gydytojo šmeižtą M.Gelažnikui teismas skyrė 3900 litų baudą ir nurodė jam atlyginti 2 tūkst. litų žalą.

M.Gelažnikas šį nuosprendį apskundė. „Aš tikrai nenorėjau gydytojo užgaulioti ar įžeisti ir to nepadariau. Televizijos laidoje aš jo nei bariau, nei keikiau, nevartojau necenzūrinių žodžių“, -- kalbėjo M.Gelažnikas, vis dar tebereikalaujantis nubausti mediką už kūno sužalojimą.

Jis tikino iki šiol tebejaučiantis nekokybiškos operacijos pasekmes -- sunku lankstyti vieną pirštą. Už kūno sužalojimą iš K.Blizniko ir iš ligoninės M.Gelažnikas prašo priteisti 100 tūkstančių neturtinės žalos ir atlyginti jo kelionės bei gydymo Vokietijoje išlaidas -- 26 tūkstančius litų.

Teismo posėdyje dalyvavusi draudimo bendrovės atstovė teigė, jog už M.Gelažniko gydymą Vokietijoje neturi mokėti nei ligoninė, nei jį operavęs medikas. „Tokios operacijos yra atliekamos ir Lietuvoje. M.Gelažnikas -- dirbantis ir apdraustas žmogus, todėl jam operacija būtų atlikta nemokamai“.

Draudimo atstovė pastebėjo, jog už kelionę į Vokietiją verslininkas mokėjo ne pats, o jo darbovietė, todėl atlyginti išlaidas nėra pagrindo.

K.Bliznikas trumpai atsakė, jog ketverius metus trunkantis procesas jam jau nusibodo, o mediko advokatas Andrius Paulauskas priminė, kad M.Gelažnikas pats atsisakė pooperacinio gydymo. Tai jis patvirtino savo parašu. „Jis bandė gydytis telefonu“, -- replikavo teisininkas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.