Operos solistei V. Miškūnaitei diagnozuotas COVID-19: „Ramybės neduoda vienas dalykas“

Kasdien pandemija vis labiau įsilieja į visų gyvenimus. Augantis koronavirusu susirgusiųjų skaičius verčia suklusti.

Viktorija Miškūnaitė<br>M.Penkūkū nuotr.
Viktorija Miškūnaitė<br>M.Penkūkū nuotr.
Viktorija Miškūnaitė.<br>V.Skaraičio nuotr.
Viktorija Miškūnaitė.<br>V.Skaraičio nuotr.
Viktorija Miškūnaitė.<br>kiti
Viktorija Miškūnaitė.<br>kiti
Viktorija Miškūnaitė.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Viktorija Miškūnaitė.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Viktorija Miškūnaitė.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Viktorija Miškūnaitė.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Viktorija Miškūnaitė.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Viktorija Miškūnaitė.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Viktorija Miškūnaitė.<br>T.Bauro nuotr.
Viktorija Miškūnaitė.<br>T.Bauro nuotr.
Viktorija Miškūnaitė.<br>kiti
Viktorija Miškūnaitė.<br>kiti
Viktorija Miškūnaitė.<br>kiti
Viktorija Miškūnaitė.<br>kiti
Viktorija Miškūnaitė.<br>LR montažas.
Viktorija Miškūnaitė.<br>LR montažas.
Viktorija Miškūnaitė.<br>T. Bauro nuotr.
Viktorija Miškūnaitė.<br>T. Bauro nuotr.
Viktorija Miškūnaitė.<br>T. Bauro nuotr.
Viktorija Miškūnaitė.<br>T. Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Lrytas.lt

Nov 14, 2020, 12:22 PM

Savo socialiniame tinkle operos solistė Viktorija Miškūnaitė (37 m.) parašė atvirą laišką, kuriame prisipažino, kad jai diagnozuotas COVID-19.

„Labas visiems, kurie, kaip ir aš iki šiol, skeptiškai vertinate šitą virusą. Kurie mane pažįsta, žino, kad esu tokia nenuilstanti „teisybės ieškotoja“, bent jau taip mane vaikystėje vadino mano mama, ir todėl kažkur giliai širdyje, grynai teisybės dėlei, norėjau „savo kailiu“ patirti, kas yra tas mistinis Covid-19 ir tada iš pirmų lūpų – jei liksiu gyva – papasakoti, kas per baubas ir ar jis tikras, yra korona“, – rašė V.Miškūnaitė.

Iki šiol jai teko atlikti daug koronaviruso testų. O prieš savaitę pasijutusi prastai, atliko ir vėl moteris nuskubėjo pasitikrinti.

„Visi iki tol buvę kartai nebuvo nei skausmingi, nei labai malonūs. Tokie – „ok“. Tą penktadienį tyrimas buvo toks skausmingas, kad aš nevalingai sugriebiau med. darbuotojos ranką ir tiesiog fiziškai ištraukiau ją iš savo nosies, tiesiogine ta žodžio prasme. „Ką jūs darote?!“ – pasipiktino ji.

Aš mandagiai atsiprašiau, paaiškindama jai, kad ji, atsiprašant, sukišo man tą pagalį per giliai (ir dar ten kažką krapšto!) ir ši procedūra yra man skausminga, nors visus kartus, kuriuos dariausi iki šiol (beje, Danijoje šitą tyrimą atlieka imant tepinėlį TIK iš gerklės, o Estijoje TIK iš nosiaryklės, ir tik vienos landos) NEBUVO skausmingi. Tąkart viskas tuo ir baigėsi.

Testas buvo neigiamas, nors po jo aš visą dieną nesustabdomai čiaudėjau ir pajutau, jog man yra užgulusi nosis – nurašiau viską darbuotojos neprofesionalumui ir „visko pasitaiko“.

Lapkričio 12 dieną, toje pačioje klinikoje, ta pati medicinos darbuotoja (aš ją atpažinau!) darė man tą patį tyrimą pakartotinai. Pasikartojo tas pats scenarijus: gerklė – nieko, kairė nosies landa – nieko, dešinė – skausmas toks, kad man, būnant suaugusiai moteriai, vėl suveikė savigynos refleksas – šįkart aš tiesiog nustūmiau ją nuo savęs ir mintyse sau prisiekiau: „šitas yra PASKUTINIS testas – kartas, kai aš leidžiu kam nors kišti ką nors į savo nosį“.

Įdomiausia, kad ji šįkart nei kiek nenustebo nuo mano reakcijos, tik pradėjo juoktis. Na, mes abi nuleidome juokais šį incidentą, neva, „koks blogis yra šitas testas, kankina žmones“.

Po testo pasireiškė tie patys simptomai, kaip ir praeitą sykį: nesustabdomas čiaudulys, užgulusi nosis. Et, na, ką padarysi. Life is life. Vakare buvau susiruošusi eiti į susitikimą.

Beeidama pro duris pasikvėpinau ir... mano didžiam nustebimui – neužuodžiau nieko. Dar kartą pauosčiau naują, prieš kelias dienas įsigytą kvepalų buteliuką – nieko! Tada, kaip kokiam dramatiškame filme, netikėtai pasisukus įvykių eigai puoliau atidarinėti ir uostyti visus buteliukus iš eilės – turėjau pripažinti, kad neužuodžiu nič nieko. Susitikimą atšaukiau.

Suglumusi nuėjau miegoti. Ryte atsidariau el.paštą: testo rezultatas – teigiamas. Dabar esu saviizoliacijoje ir nusprendžiau pradėti rašyti mini karantino dienoraštį – iš pirmų lūpų – kas ir kaip.

Šiaip esu stiprios sveikatos, manęs taip lengvai „nepakirsi“, nes nuolat geriu vitaminus C, D, cinko papildus bei intuityviai jaučiu, ko mano organizmui reikia, ko ne. Bet man ramybės neduoda vienas dalykas.

Visą šitą laikotarpį nuo pavasario intuityviai jaučiau, kad man kaukės nešiojimas kenkia. Mano kūnas tiesiog fiziškai priešinosi nešioti kaukę – man trūko šviežio oro, deguonies, vis norėjosi „giliau įkvėpti“, tarsi kvėpuočiau ne pilnais plaučiais, todėl kiek įmanoma stengiausi būti gryname ore, eiti pasivaikščioti ir nešioti kaukes tik ten, ir tik tada, kai to tikrai reikia.

Be to, nešiojant kaukę man labai rasodavo vidinė kaukės pusė, todėl jausdavau, kad įkvepiu drėgną orą atgal (kas esate susidūrę – tai yra tiesiausias kelias į kvėpavimo takų ligas). Dėl šitos priežasties keisdavau kaukes kaip apsėsta, kad išlaikyti gaivumo ir natūralios oro drėgmės pojūtį.

Iki visų šitų medicininių prevencijų, intervencijų jaučiausi sveika kaip ridikas. Ir štai po vakarykščio testo man nustatytas kovidas.

Klausimas yra toks. Aš negaliu įrodyti, kad žmonės užkrečiami darant testus ir tai skambėtų taip totali sąmokslo teorija, bet, kad išsklaidyti VISŲ ŽMONIŲ, tame tarpe ir tų, kurie nešioja folijos kepurėles ant galvos, abejones, būtų įdomu atlikti mokslinį tyrimą, testuojant izoliuotus žmones prieš ir po SARS-CoV-2 RNR testo – kokie būtų rezultatai. O jei rimtai – BŪKITE SVEIKI, saugokite save ir savo artimuosius, būkite, kiek įmanoma daugiau gryname ore, sportuokite, kvėpuokite ir GERKITE VITAMINUS!“ – rašė ji.

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.