Jonines siūloma išbraukti iš nedarbo dienų sąrašo

Du Seimo nariai, konservatoriai - Antanas Matulas ir Dainius Kreivys - siekia sumažinti šventinių - nedarbo dienų skaičių, išbraukiant iš sąrašo gegužės 1-ąją švenčiamą Tarptautinę darbo dieną ir birželio 24-ąją minimą Rasos ir Joninių šventę.

Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

May 21, 2014, 8:05 PM, atnaujinta Dec 9, 2021, 4:51 PM

Abi šventes siūloma įtraukti į Atmintinų dienų sąrašą.

Priėmus šitą įstatymą prognozuojama, kad į valstybės biudžetą papildomai įplauktų iki 200 mln. litų. Šias lėšas būtų galima panaudoti didinant įvairių sričių darbuotojų atlyginimus ir sprendžiant kitas problemas, aiškinamajame rašte teigia Seimo nariai.

„Tikėtina, kad, priėmus šį įstatymą, pagerėtų kriminogeninė situacija, žmonės tomis dienomis suvartotų mažiau alkoholio, įvyktų mažiau nelaimių“, - mano siūlymą parengę politikai.

Joninių pavadinimas sujungia senojo tikėjimo ir krikščioniškąjį saulėgrįžos šventės turinį, prieš keletą metų Lietuvoje Joninės paskelbtos nacionaline švente.

„Paprastai šios dienos šventiniai renginiai vyksta vakarais, o pastaraisiais metais dėl per didelio alkoholio suvartojimo neišvengiama įvairių nelaimių“, - sako buvęs medikas A.Matulas ir konservatorius D.Kreivys.

Joninių nešvenčia daugelis Europos valstybių - Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Lenkija, Olandija, Norvegija, Prancūzija, Vokietija.

A.Matulo ir D.Kreivio teigimu, gegužės 1 –oji Lietuvoje taip ir netapo visuotine švente. Nors ši diena yra paskelbta nedarbo, bet paprastai didžioji dalis dirbančių žmonių parduotuvėse, kavinėse, restoranuose, viešajame transporte, ligoninėse, policijoje ir kitur dirba, o „švenčia tik tam tikrų partijų ar profesinių sąjungų elitas, dalis valstybės tarnautojų ar pan“.

Lietuvoje ši šventė pradėta švęsti okupacijos metais, o Lietuvai atkūrus nepriklausomybę gegužės 1-oji, kaip nedarbo diena buvo įteisinta 1996 metais.

Gegužės 1-oji nėra nedarbo diena Airijoje, Danijoje, Olandijoje, Šveicarijoje, Jungtinėje Karalystėje, Austrijoje, Izraelyje, Gruzijoje, Armėnijoje, Mongolijoje, Maltoje ir kt.

Lietuva kartu su Slovakija, Malta ir Lichtenšteinu turi 15 šventinių nedarbo dienų. Tuo metu Prancūzija turi 14 švenčių, kurios paskelbtos nedarbo dienomis, Jungtinė Karalystė turi 8 dienas, Vokietija - 9 dienas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.