Kitų metų biudžete – daugiau lėšų pedagogams

Kitų metų biudžete numatyta daugiau lėšų pedagogams, trečiadienį praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Mokytojų streikas.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Mokytojų streikas.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Andrius Navickas.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Andrius Navickas.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Andrius Navickas<br>T.Bauro nuotr.
Andrius Navickas<br>T.Bauro nuotr.
Algirdas Monkevičius, Andrius Navickas.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Algirdas Monkevičius, Andrius Navickas.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Protestas per mokytojų streiką.<br>T.Bauro nuotr.
Protestas per mokytojų streiką.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

Aug 28, 2019, 7:36 AM, atnaujinta Aug 28, 2019, 12:20 PM

Tai ministerija pranešė prieš jos vadovybės ir pernai streikavusios Andriaus Navicko vadovaujamos profsąjungos planuojamą susitikimą trečiadienį dėl mokytojų algų didinimo ir darbo krūvio skaičiavimo.

Teigiama, kad nuo kitų metų sausio pirmos dienos visiems mokytojams atlyginimai bus skaičiuojami pagal maksimalius pareiginės algos koeficientus, tam numatyta papildomai skirti 2,4 mln. eurų.

„Dabar taikomos vadinamosios „žirklės“, kai atlyginimas gali būti skaičiuojamas pagal skirtingo dydžio koeficientus, taikant mažesnius nei nustatyti maksimalūs“, – rašoma pranešime.

Taip pat nuo kitų metų numatyta papildomai skirti 22,2 mln. eurų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų atlyginimams kelti.

„Tai daroma siekiant, kad išnyktų atotrūkis nuo mokytojų, dirbančių pagal bendrojo ugdymo programas, darbo užmokesčio“, – teigia ministerija.

Kitų metų biudžete dar 10,3 mln. eurų numatoma skirti švietimo pagalbos specialistų darbo užmokesčiui didinti ir 1,2 mln. eurų padidinti atlygį užsienyje lituanistinėse mokyklose dirbantiems pedagogams ir įsteigti lietuvių kultūros centrą Suvalkuose.

Teigiama, kad viešojo sektoriaus atlyginimų didinimo strategijos projekte numatoma nuo 2021 metų rugsėjo pirmosios mokytojams atlyginimus didinti 10 procentų, tam reikės 61,7 mln. eurų.

Taip pat bus siekiama, kad didėtų ir valandinis mokytojų darbo įkainis.

Švietimo ministerija praėjusią savaitę pranešė papildomai mokytojų algoms šiemet skirsianti 14 mln. eurų. Taip pat teigiama, kad darbo krūvis ir algos bus skaičiuojamos pagal patobulintą etatinio darbo užmokesčio modelį.

Tikimasi susitarti dėl kai kurių pedagogų etatinio apmokėjimo aspektų

Trečiadienį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje tęsis Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininko Andriaus Navicko vadovaujamos derybinės grupės diskusijos su ministerijos atstovais dėl etatinio darbo apmokėjimo.

Susitikime tikimasi pasiekti sutarimą dėl valandinio įkainio didinimo ir kitais klausimais.

Po pirmadienį vykusio pasitarimo A. Navickas sakė, kad einama konkrečių susitarimų link.

„Sunku pasakyti, ar susitarsime, ar ne, bet gavome naujų geresnių pasiūlymų ir dėl valandinio įkainio didinimo. Mes paprašėme pertraukos iki trečiadienio. Ir abi šalys sutarėme pabandyti intensyviau ir trečiadienį galbūt kai kuriuos dalykus susitarti. O kitus – per rugsėjį, reaguojant į situaciją mokyklose, įtampas, ieškoti sprendimų. Neslėpti, jeigu tenka mokytojams daug dirbti, traktuoti viršvalandžius, kad nereikėtų mokytojams daug dirbti.

Jeigu per 37 savaites padarome tuos darbus, kodėl reikia dar paimituoti ar dirbti papildomai per tą laikotarpį, kai mokiniai atostogauja. Tai bendras metinis valandų skaičius mokytojui išauga, manome, kad tai yra nesąžininga mokytojų atžvilgiu. Ir kaip girdime iš ministerijos, jie bandys ieškoti sprendimo šituo klausimu“, – sakė A. Navickas.

Pirmadienį A. Navickas sakė, kad pedagogai iš ministerijos išgirdo siūlymą ankstinti valandinio įkainio didinimą. Tačiau nuo kada ir kokie būtų įkainiai – dar neaišku.

„Trečiadienį susitiksime ir galbūt kai kurias tas diskusijas, pavyzdžiui, dėl valandinio įkainio užbaigtumėm ir galbūt užbaigtumėm ir dėl etato dydžio ir struktūros,“ – sakė A. Navickas.

Pasak švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus, ministerija linkusi pritarti, kad valandinis įkainis būtų didinamas sparčiau.

„Dėl mokytojų valandinio įkainio didinimo mes teikėme įvairių pasiūlymų, įvairių atgarsių buvo, įvairiai buvo projektuojama ir Viešojo sektoriaus darbuotojų strategijoje. Dabar matome, kad mes galime rasti tam tikrą konsensusą ir, tarkime, didinti dalimis, nuo sausio mėnesio 5 procentais, paskui nuo rugsėjo mėnesio irgi…Tai visiškai suvokiama pozicija ir galėtų būti priimtina,“ – pirmadienį po pasitarimo su pedagogais sakė ministras A. Monkevičius.

Pasak ministro, dėl etato dydžio ir struktūros reikalingos išsamesnės diskusijos.

„Kai kalbame apie valandas, 1520 valandų kaip išsidėsto, konkrečiai, kai kalbame apie savaites, kuriose yra ne tik pamokos, bet ir mokinių atostogos, – čia labai aštrus klausimas, ar mokytojui privalu tuomet dirbti visas tas valandas, kai yra mokinių atostogos, ar čia galime kažkaip kitaip tai sukonstruoti, apskaičiuoti ir kad mokytojai nesijaustų, jog jie dirba viršvalandžius.

Nebuvo čia antagonizmo, tačiau toks požiūris, jog tai reikėtų aptarti ir aiškiau reglamentuoti,“ – sakė A. Monkevičius.

Ministras tikisi, kad susitarti dėl šakinės kolektyvinės sutarties atnaujinimo su Lietuvos švietimo darbuotojų profesine sąjunga pavyks per rugsėjį. Kitų profesinių sąjungų reikalavimai esą panašūs.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.