4 klaidos, kurias daro metantys svorį. Kai kas tikrai nustebins

Viena iš gražiausių moters gyvenimo dienų yra vestuvės ir kiekviena nori, kad ta diena būtų ideali. Kiekviena vestuvių detalė yra planuojama itin kruopščiai,  kiekviena nuotaka itin kruopščiai išsirenka suknelę, nori atrodyti su ja puikiai, kad vestuvių dieną atsimintų kaip sceną iš pasakos. 

Moterys prieš mėnesines ir jų metu sveria kiek daugiau nei įprastai, nes kūnas tuo laikotarpiu būna linkęs kaupti skysčius.<br> 123rf
Moterys prieš mėnesines ir jų metu sveria kiek daugiau nei įprastai, nes kūnas tuo laikotarpiu būna linkęs kaupti skysčius.<br> 123rf
Mažo kaloringumo dietos gal ir yra efektyvios, tačiau tik trumpą laiką. <br> 123rf
Mažo kaloringumo dietos gal ir yra efektyvios, tačiau tik trumpą laiką. <br> 123rf
Garsios mažo kaloringumo dietos gal ir yra efektyvios, tačiau tik trumpą laiką. <br> 123rf
Garsios mažo kaloringumo dietos gal ir yra efektyvios, tačiau tik trumpą laiką. <br> 123rf
 Sverkitės ne kasdien, o tiktai kartą per savaitę.<br> 123rf
 Sverkitės ne kasdien, o tiktai kartą per savaitę.<br> 123rf
Norintys numesti svorio itin dažnai griebiasi liekninančios arbatos.<br> 123rf
Norintys numesti svorio itin dažnai griebiasi liekninančios arbatos.<br> 123rf
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

2017-05-02 18:44

Norėdamos su suknele atrodyti puikiai, ne viena moteris imasi bet kokių priemonių, kad patobulintų kūno linijas ir tą dieną atrodytų idealiai, tačiau dauguma jų labai nusivilia, nes taip ir nepavyksta pasiekti norimo rezultato iki tos ypatingos dienos rašo portalas kilo.lt

Kokios gi dažniausiai yra daromos klaidos? Jas įvardinos kilo.lt mitybos specialistė Ieva Savicka.

1. Mažo kaloringumo dietos

Mažo kaloringumo dietos būtų pati dažniausia ir pati didžiausia moterų daroma klaida. Garsios mažo kaloringumo dietos gal ir yra efektyvios, tačiau tik trumpą laiką. 

Kaip žinia, svoris krenta ir riebalai dega tuomet, kai gaunamas kalorijų deficitas. Dėl šios priežasties atsirado nuomonė, kad kuo mažiau valgysime – tuo daugiau svorio numesime. 

Tai nėra tiesa. Jei kalorijų yra gaunama tiek mažai, kad net kūno bazinė medžiagų apykaita negali būti palaikoma, sutrinka organizmo veikla. 

Organizmas degina kūne susikaupusius riebalus vien tam, kad galėtų atlikti pačius svarbiausius fiziologinius veiksmus, tačiau taip pat lėtėja ir organizmo medžiagų apykaita, kad būtų kuo mažiau energijos suvartojama.

Kas nutinka tuomet kai grįžtame prie normalios mitybos? Organizmas ima viską kaupti, nes tikisi, kad kažkada ir vėl bus panašus badavimo laikotarpis, todėl ir grįžta svoris ir net su kaupu. 

Tai ir būtų vadinamasis jo-jo" efektas. Kas nutinka moterims, kurios užtęsia griežtos dietos ciklą? Organizmas sustoja normaliai funkcionavęs. Ima slinkti plaukai, dingsta mėnesinės, prastėja atmintis ir t.t.

Tiek vienu, tiek kitu atveju nei gerai jausitės, nei pasieksite gražaus kūno. 

Norint kūno linijas patobulinti sveikai, reikia remtis sveikos mitybos principais bei gauti reikiamą kalorijų kiekį, kad nekeltumėte kūnui streso. Jei žmogui sunku viską subalansuoti pačiam, visuomet pagalbos galima kreiptis į diplomuotus mitybos specialistus.

2. Iškrovos dienos

Vieni pasirenka per savaitę turėti vieną ar kelias dienas bado, kuomet geria tik vandenį, kiti pasirenką tą dieną valgyti vienos rūšies produktą. Teigiama, kad tokios dienos padeda greičiau išvalyti kūną bei  paspartinti svorio mažinimą. 

Iš tiesų šios dienos yra visiškai nereikalingos, jei žmogaus kasdienė mityba yra subalansuota ir pilna skaidulų kupinų produktų.

Po iškrovos dienų neretai žmonės jaučiasi galį valgyti ką tik užsimanę, nes mano, kad vieną dieną nevalgę gali tai sau leisti. 

Arba kitu atveju - leidžia vieną vakarą daugiau suvalgyti, o kitą dieną bausdami save daro iškrovos dieną. 

Nei vienas, nei kitas variantas nėra gerai ir niekas nenurungs sveikos bei subalansuotos mitybos. Juk valgant švarų maistą kūnas savaime valosi, žmogus jaučiasi geriau, nestokoja energijos, jau nekalbant apie palengva dailėjančias kūno linijas.

3. Per dažnas svėrimasis

Kuomet siekiame svorio mažinimo, labai esame nekantrūs ir svorio kritimą norime matyti kiekvieną dieną. Tai nėra tikslinga, taip tik išblaškome save. Kūno svoris nuolat svyruoja ir priklauso nuo to, ką praėjusią dieną valgėte, gėrėte bei kokia diena tai buvo.

Apskritai yra normalu, jei vieną dieną svoris nukrenta kiek daugiau, o kitą visiškai sustoja ar keliais šimtais gramų pakyla.

Moterys įprastai prieš mėnesines ir jų metu sveria kiek daugiau nei įprastai, nes kūnas tuo laikotarpiu būna linkęs kaupti skysčius. Dėl nuolatinių svyravimų svertis rekomenduojame sekti tik kartą per savaitę.

Tada matysite tendenciją ir galėsite objektyviai vertinti, ar svoris palengva kinta, ar visgi reikia kažką keisti, kad būtų paspartintas svorio kritimas. Jei sversitės per dažnai, tik susigadinsite sau nuotaiką, kas tikrai nėra gerai.

4. Vidurius laisvinančių preparatų vartojimas

Moterys, norėdamos greitai sulieknėti, neretai griebia į rankas vidurius laisvinančius preparatus. Joms atrodo, kad tai padės kūnui išsivalyti, pagreitės medžiagų apykaita ir svoris ims sparčiau kristi.

Labiausiai nekaltos atrodo įvairios arbatos, kurios iš pažiūros nieko blogo negali padaryti, tačiau tai nėra visiška tiesa. 

Kiekvienas vidurius laisvinantis preparatas atlieka savo funkciją, tačiau kūnas prie to pripranta.

Pirmiausia nutraukus jų gėrimą sukietėja viduriai ir tuomet griebiamasi antros dozės. Taip savo kūną pripratiname, kad jau nebegalime be jų. Jau nekalbant apie tai, kad ir skysčių labai daug netenkame.

Vienintelis saugus produktas būtų nebent kviečių, rugių ar kitų grūdų sėlenos. Jos yra natūralios ir kūnas prie jų visiškai nepripranta. 

Jų galite nusipirkti bet kokioje parduotuvėje ir galite saugiai vartoti nors ir kiekvieną dieną, nes tai yra paprasčiausios skaidulos, kurios yra be galo naudingos mūsų žarnynui. 

Ką reikėtų pabrėžti - tai būtinai gerkite kuo daugiau vandens. Sėlenos sugeria daug vandens, tad jei jo stokosite, galite gauti atvirkštinį rezultatą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.