A lyga: Klaipėdoje – vartininkų šlovės akimirkos

Antroji akistata tarp šio sezono A lygos debiutantų pasibaigė taikiai.

10-ajame ture „Klaipėdos granitas“ ir „Trakai“ išsiskyrė be įvarčių.<br>M.Kulbio nuotr.

Apr 26, 2014, 8:52 PM, atnaujinta Feb 14, 2018, 11:53 AM

10-ajame ture „Klaipėdos granitas“ ir „Trakai“ išsiskyrė be įvarčių. Emocingose ir atkakliose rungtynėse buvo užfiksuotas rezultatas 0:0.

Dvikovos pradžioje iniciatyvą iš karto perėmė Edgaro Jankausko auklėtiniai.

Jau pirmasis senosios sostinės riterių išpuolis sukėlė gaisrą šeimininkų baudos aikštelėje, vėliau du kartus neužtikrintai sužaidė „Klaipėdos granito“ vartininkas Paulius Pocius, tačiau laiku tinkamoje vietoje svečių žaidėjas neatsidūrė.

Po kelių minučių dėkingoje situacijoje po puikaus Vytauto Lukšos perdavimo atsidūrė Dzmitrijus Koubas, nors nuo legionieriaus išpuolio klaipėdiečiai apsigynė, bet laisvas likęs Jurijus Kendyšas pamėgino savo laimę smūgiu iš maždaug 20 metrų atstumo ir nedaug trūko, jog kamuolys atsidurtų vartuose.

Kuriam laikui kėlinio viduryje „Klaipėdos granitas“ perėmė iniciatyvą, ypač aktyviai rungtyniavo Tomas Tamošauskas ir Ernestas Veliulis, vis tik šių žaidėjų pastangų neužteko, nes pirmajame kėlinyje ypač pavojingų išpuolių prie „Trakų“ vartų nebuvo sukurta.

Idealios progos 25-ąją rungtynių minutę neišnaudojo Tadas Labukas, puolėjo smūgis galva iš dėkingos padėties skriejo šalia vartų. Kėlinio pabaigoje svečiai buvo šiek tiek aktyvesni, tačiau pavojingų epizodų nesukūrė.

Antrajame kėlinyje vėlgi buvo daug bekompromisės kovos kiekviename aikštės lopinėlyje. „Trakai“ kiek ilgiau kontroliuodavo kamuolį, tačiau smūgiai būdavo arba netikslūs, arba patikimai su jais susitvarkydavo vartų sargas P.Pocius.

Apsigynę nuo išpuolių ir atlikę porą keitimų „Klaipėdos granito“ žaidėjai įjungė aukštesnę pavarą.

Iš pradžių E.Veliulio smūgiuotą kamuolį sugavo Paulius Grybauskas, o vėliau Tamazis Čargeišvilis puikiu tolimu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau jis buvo neįskaitytas dėl taisyklių pažeidimo.

Dvikovai artėjant į pabaigą savo meistriškumą demonstravo abiejų komandų vartininkai. P.Pocius du kartus apsigynė nuo pavojingų smūgių, o P.Grybauskas išgelbėjo komandą po puikaus tolimo T.Tamošausko baudos smūgio.

Pačioje rungtynių kulminacijoje didvyriu tapo P.Pocius, padovanojęs komandai tašką, kai atrėmė T.Labuko smūgį. Puolėjas išbėgo vienas prieš vartininką, bet neišnaudojo nuostabios progos padovanoti savo ekipai pergalę.

„Klaipėdos granitas“ – Trakų „Trakai“ 0:0 (0:0). „Klaipėdos granitas“: P.Pocius, R.Borusas, O.Tarasenko, R.Simanavičius, D.Šiškinas, G.Adžijevas (65 min. Z.Jesipovas), T.Čargeišvilis, O.Dmytrenko, T.Tamošauskas (83 min. M.Zizelevas), E.Veliulis, B.Ignatjevas (46 min. G.Alaverdašvilis).

„Trakai“: P.Grybauskas, B.Amašukelis, J.Januševskis, L.Klimavičius, D.Zachaževskis, J.Kendyšas, A.Lipskis (81 min. N.Astrauskas), V.Lukša, J.Mamajevas, D.Koubas (69 min. R.Solominas), T.Labukas (90 min. P.Krasnovskis).

Geltonos kortelės: T.Tamošauskas (71) ; J.Kendyšas (76), V.Lukša (92).