Lietuvos sporto savaitė: skandalinga trauma, „Trakų“ valymasis

Praėjusią savaitę buvo surengtos Lietuvos sportininkų palydėtuvės į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes ir paskelbtas olimpinės krepšinio rinktinės dvyliktukas, tačiau mūsų šalies delegacija patyrė rimtą nuostolį. Paaiškėjo, kad olimpinėse žaidynėse negalės varžytis traumą patyręs irkluotojas Rolandas Maščinskas.

R.Maščinsko trauma sukėlė daug klausimų.<br>D.Umbraso nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

2016-07-18 14:24, atnaujinta 2017-05-18 13:12

Lietuvos teniso rinktinė pateko į kitą Daviso taurės etapą, Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai išsaugojo viltis patekti į Čempionų lygą, o jaunieji Lietuvos sportininkai iškovojo medalių net trijų sporto šakų Europos čempionatuose. Ant garbės pakylos lipo trys dviratininkai, lengvaatletė ir kanojininkas.

Liepos 11 d. Pranešta, kad irkluotojas Rolandas Maščinskas dėl traumos negalės dalyvauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Dvivietėje valtyje su Sauliumi Ritteriu irkluojantis R.Maščinskas susižeidė važiuodamas dviračiu. Liepos 1 d. jam atlikta delnikaulio operacija.

Liepos 11 d. Ričardas Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge nukrito iš 54-osios į 57-ąją vietą.

Liepos 12 d. Lietuvos lengvosios atletikos federacija (LLAF) paskelbė, kad LLAF Antidopingo drausmės komisija birželio 28 d. skyrė dvejų metų diskvalifikaciją rutulio stūmikui Rimantui Martišauskui, kurio dopingo mėginyje rasta draudžiamos medžiagos klomifeno. Mėginys paimtas sausio 30 d. per LLAF taurės turnyrą.

Liepos 12 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Alytuje draugiškose rungtynėse nugalėjo Nyderlandus (rezervinę rinktinę) 84:61.

Liepos 13 d. Olivija Baleišytė tapo Europos jaunių (iki 18 m.) dviračių treko čempione. Ji Montikjaryje (Italija) vykusiose varžybose laimėjo 2 km asmenines persekiojimo lenktynes.

Liepos 13 d. Čempionų lygos atrankos antrojo etapo pirmosiose rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ namie sužaidė lygiosiomis su „Astana“ 0:0.

Liepos 14 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Kėdainiuose draugiškose rungtynėse nugalėjo Baltarusiją 84:51. Nuo pasirengimo pradžios lietuviai laimėjo visas penkerias rungtynes. Treneris Jonas Kazlauskas po penktųjų rungtynių iš kandidatų sąrašo išbraukė Mindaugą Girdžiūną ir Deividą Gailių. Tą pačią dieną Donatas Motiejūnas paskelbė, kad nedalyvaus Rio de Žaneiro žaidynėse.

Liepos 15 d. Surengtos oficialios Lietuvos sportininkų palydėtuvės į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė perdavė šalies vėliavą olimpinės delegacijos vėliavnešei, Pekino olimpinių žaidynių prizininkei buriuotojai Gintarei Scheidt.

Liepos 15 d. „Trakų“ futbolo klubas nutraukė sutartį su treneriu Valdu Urbonu. Sprendimas priimtas po pralaimėjimų Talino „Nomme Kalju“ (Europos lygoje) ir Kauno „Stumbrui“ (A lygoje). „Trakai“ pastarosiomis dienomis taip pat atleido du futbolininkus.

Liepos 15 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su kanadiečiu Kevinu Pangu, kuris praėjusį sezoną žaidė Las Palmaso „Herbalife“ klube.

Liepos 16 d. Lietuvos sportininkai laimėjo dar du medalius Europos jaunių ir jaunimo dviračių treko čempionate. O.Baleišytė užėmė antrąją vietą jaunių (iki 18 m.) daugiakovės varžybose, Vasilijus Lendelis – trečiąją vietą jaunimo (iki 23 m.) sprinto lenktynėse.

Liepos 16 d. Lietuvos olimpinės vyrų krepšinio rinktinės treneris Jonas Kazlauskas paskelbė galutinę komandos sudėtį. Į dvyliktuką nepateko Vaidas Kariniauskas ir Artūras Milaknis, tačiau jie treniruosis rinktinėje iki olimpinių žaidynių.

Liepos 17 d. Kaune vyrų teniso Daviso taurės antrosios grupės Europos-Afrikos zonos antrojo rato mače Lietuva nugalėjo Pietų Afriką 3:2. Laurynas Grigelis laimėjo abu vienetų mačus, Lukas Mugevičius – vieną. L.Grigelio ir L.Mugevičiaus pora pralaimėjo dvejetų mačą, Tadas Babelis – nieko nebelėmusį paskutinį vienetų mačą. Trečiajame rate lietuviai kovos dėl patekimo į pirmąją grupę su Bosnija ir Hercegovina.

Liepos 17 d. Lietuvos septyniukių regbio rinktinė trečiajame Europos Didžiojo prizo etape Gdanske užėmė paskutinę 12-ąją vietą. Lietuviai visuose trijuose etapuose liko paskutiniai, per 15 rungtynių tik kartą sužaidė lygiosiomis ir iškrito į žemesnę pakopą.

Liepos 17 d. Tbilisyje pirmajame Europos jaunimo (iki 18 m.) lengvosios atletikos čempionate sidabro medalį iškovojo Urtė Baikštytė. Ji užėmė antrąją vietą šuolių į aukštį varžybose (179 cm).

Liepos 17 d. Europos jaunių ir jaunimo dviračių treko čempionate bronzos medalį iškovojo Miglė Marozaitė, užėmusi trečiąją vietą jaunimo (iki 23 m.) keirino lenktynėse. Medalių įskaitoje Lietuva (vienas aukso, vienas sidabro ir du bronzos) užėmė dešimtąją vietą.

Liepos 17 d. Europos jaunių ir jaunimo baidarių ir kanojų irklavimo čempionate Plovdive aukso medalį iškovojo Vadimas Korobovas. Jis laimėjo jaunimo (iki 23 m.) vienviečių kanojų 200 m lenktynes.

Liepos 17 d. Lietuvos merginų (iki 20 m.) krepšinio rinktinė Podgoricoje Europos čempionato B pakopos turnyro finale pralaimėjo Slovėnijai 45:62, bet iškovojo kelialapį į A pakopą. Žemesnėje pakopoje lietuvės žaidė trejus metus.