7 dietų klaidos, kurias pravartu žinoti kiekvienam

Visi, kurie yra bent kartą laikęsi dietos, puikiausiai žino – egzistuoja galybė įvairių taisyklių, kaip taisyklingai mesti svorį. Taisyklių yra tiek daug, kad apninka abejonės – kurių gi iš jų reikėtų laikytis? Jeigu esate pasiryžę atsikratyti tų nelemtų papildomų kilogramų, nekartokite šių 7 koją pakišančių klaidų.

Visi, kurie yra bent kartą laikęsi dietos, puikiausiai žino - egzistuoja galybė įvairių taisyklių, kaip taisyklingai mesti svorį.<br>123rf nuotr.
Visi, kurie yra bent kartą laikęsi dietos, puikiausiai žino - egzistuoja galybė įvairių taisyklių, kaip taisyklingai mesti svorį.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Oct 8, 2013, 1:04 PM, atnaujinta Feb 21, 2018, 9:10 AM

Klaida: atsisakote mėgstamiausių produktų

Sunku laikytis dietos, kurios pagrindu tampa mėgstamiausių maisto produktų atsisakymas. Staiga nustojus valgyti kadaise taip pamėgtą maistą, jo ima norėtis dar labiau, tad atsiranda didelė tikimybė, kad vieną dieną pagundai tiesiog pasiduosite. O ir pasiduosite ne šiaip sau – sukirsite gerokai didesnę porciją nei visuomet. Protingiau būtų riboti mėgiamo maisto vartojimą, kartkartėmis leidžiant sau pasimėgauti saikingomis porcijomis.

Klaida: atsisakote tam tikrų maisto medžiagų

Daugelis žmonių tiki, kad atsisakę tam tikrų maisto medžiagų: riebalų, angliavandenių arba baltymų, sulauks geresnio ir greitesnio rezultato. Tačiau tiesa ta, kad organizmui būtini visi šie elementai – tai yra žaliava, žūtbūt reikalinga gyvybiniams organizmo procesams. Atsisakę bent vieno iš šių elementų galite padaryti didelę ir ilgalaikę žalą savo organizmui.

Klaida: tikitės žaibiško rezultato

Ekspertai tvirtina, kad turėtumėte atsikratyti vos vieno kilogramo per savaitę, jeigu siekiate numesti svorio nepakenkiant organizmui. Be to, drastiškas svorio metimas yra dažnai lydimas jo-jo efekto, kai nukritę kilogramai atauga su kaupu. Tad nemeskite kelio dėl takelio, link pergalės judėkite mažais, tačiau užtikrintais žingsniais, o svarbiausia – būkite kantrūs ir nesisverkite pernelyg dažnai, nes jeigu ant svarstyklių lipsite dažniau nei kartą per savaitę, ims atrodyti, kad svoris nebekinta. Bet kelnės juk krenta, ar ne? 

Klaida: praleidžiate valgymą

Atsisakote pusryčių arba pietų ir manote, kad tai – puikus būdas suvartoti mažesnį kalorijų kiekį? Pasak mitybos ekspertų, tai – tikrai prasta mintis, mat atsiranda didelė tikimybė, kad per vakarienę atsigriebsite su kaupu. Blogiausia yra tai, kad valgydami didesnę vakarienės porciją nesijausite kalti, juk per dieną suvalgėte tiek mažai. O kuo baigiasi apsivalgymas vakarais, visi puikiai žinome.

Klaida: valgote per mažai

Daugelis žmonių nori stulbinančio rezultato per itin trumpą laiką, tad imasi drastiškų priemonių – apriboja savo kas dieną suvartojamų kalorijų kiekį iki minimumo. Ir išties, kilogramai tirps labai greitai. Tačiau su krentančiu svoriu slinks ir plaukai, lūžinės nagai, veidas praras sveiką raudonį – visa tai nutiks todėl, kad organizmui trūks būtiniausių vitaminų ir mikroelementų. 1 tūkst. 200 kalorijų per dieną – absoliutus minimumas, ir šio skaičiaus nevalia bandyti sumažinti, mat nukentės ne tik jūsų išvaizda, bet ir pašlis sveikata.

Klaida: valgote, nors iš tiesų net nenorite

Pasitaiko ir tokių situacijų, kai griežtai laikantis mitybos plano, reikia maitintis kas 2–3 valandas, net jeigu tuo metu ir nesijaučiate esą alkani. Tačiau to daryti visai nebūtina – dieta gali būti orientuota į tuos žmones, kurie yra įpratę maitintis labai dažnai ir jau po kelių valandų kenčia nuo pilvo gurgėjimo. Norint išlaikyti tinkamą kūno svorį, reikia išmokti atskirti, kada jūsų organizmui iš tiesų reikia maisto, o kada tiesiog užteks stiklinės vandens.

Klaida: po treniruotės leidžiate sau sočiai užvalgyti

Subalansuota mityba turi būti lydima sporto – mitybos ekspertai teigia, kad norėdami numesti svorio turime ne tik sumažinti suvartojamų kalorijų kiekį, tačiau kartu jas ir deginti. Didžiausia problema iškyla tuomet, kai po intensyvios treniruotės suvokdami, kiek daug kalorijų sudeginome sportuodami, leidžiame sau atsipūsti ir suvalgyti itin sočią vakarienę.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.