Atskleisti slapti ginklai nemigai įveikti

Visi žinome, kad gerai išsimiegoję esame žvalūs, darbingi ir geros nuotaikos. Tačiau ne vienas esame patyrę ir iki begalybės išsitęsusias nemigos naktis. Ką daryti, kad užmigtume greičiau, miegas būtų gilus, o atsibustume pailsėję ir kupini naujų jėgų?

Miegas – svarbi mūsų gyvenimo dalis.
Miegas – svarbi mūsų gyvenimo dalis.
Miegas – svarbi mūsų gyvenimo dalis.<br>123rf nuotr.
Miegas – svarbi mūsų gyvenimo dalis.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Apr 2, 2019, 2:21 PM, atnaujinta Apr 2, 2019, 2:36 PM

Tarptautinės miego dienos proga portalas lrytas.lt skelbė konkursą, kuriame visi norintys galėjo atskleisti, koks jų slaptas ginklas prieš nemigą, ir laimėti vilnonę antklodę savo komfortiškam miegui.

Laimėtojais tapo net 20 daugiausia skaitytojų ir vertinimo komisijos balsų surinkusių patarimų autorių. Prizus dovanoja jaukumą kuriantys vilnos namai „Flokati“.

Laimėtojais tapo šių patarimų autoriai:

Dailius: „Gerbiamo premjero visai nesvarbu apie ką pranešimas, skaitomas per TV. Migdo tobulai :-)“

Arūnė:Nemiga mane kankina.

Gal nueiti man į kiną?

Nors mintis ir nebloga,

Bet ne šiandien, ne ne ne.

Kino teatras bus namie,

Vietos pirmoje eilėj

Iš po pledo tyliai kyšo

penkios poros mažų kojyčių.

Kvepia vaisių arbata.

Tėtis skelbia: „Jau pradžia!“

Įsitaisę mes visi – ir maži, ir dideli

Stebim filmą susiglaudę,

Jaukiai jaukiai įsisiautę,

O po to Senelis Miegas,

Pakutena mūsų pėdas

Ir atbėgęs nejučia sapnas kužda:

„Aš jau čia...“

Baigias filmas...

Raidės eina...

Ir šeima jau saldžiai miega...“

Furnestina: „Pasakos skaitymas vaikams :)“

Dalia P.: „Fizinis krūvis (darbas, sportas) geriausias vaistas nuo nemigos.“

Gintarė P.: „Svarbiausia sveika gyvensena: subalansuota mityba, aktyvus poilsis, gera nuotaika, gyvenimo džiaugsmo propagavimas, rūpinimasis augintiniu, darželio priežiūra (nebūtinai lauke, gali būti ir ant palangės), blogų minčių atsikratymas. Svarbiausia teigiamas požiūris į viską ir visko matymas gerąja prasme, pvz., jei lūžo pieštukas per pusę, galima tik džiaugtis, nes padrožus turime ne vieną, o jau net tris piešiančius galus :)“

Aurelija: „Greit užmigti padeda aktyvi fizinė veikla dienos metu, po kurios tereikia pasiekti lovą ir iškart užmiegama. Tai gali būti ir ilgi pasivaikščiojimai lauke, kurie padeda be kita ko ir stresą sumažinti, o tai taip pat turi įtakos ir miego kokybei. Gali būt ir kažkokia namų ruoša, kad ir pavasarinis tvarkymasis iš esmės ir pan.Be galo svarbu išsiugdyti ir pozityvų mąstymą, kuris padėtų net ir į stresines situacijas pažvelgti pozityviai, kad ir mąstant, jog jei nusiraminsiu, gerai išilsėjęs galėsiu tą problemą/situaciją įveikti su kita energija, užsidegimu ir pan.“

Jolanta Sutkuvienė: „Neleidžiu, kad nemiga mane nugalėtų. Gaila laiko aukoti jai.“

ILONA YLONARA: „Svarbiausia, kad mus nuolat džiugintų puiki sveikata, reikia tinkamai pasirūpinti itin svarbiu poilsiu – miegu. Tam, kad poilsio metu gerai išsimiegotume, prieš miegą išvėdinu kambario patalpą, prieš miegą nesinaudoju“

KRISTINA: „Tamsus, vėsus, tylus ir išvėdintas miegamasis. Reikėtų pasirinkti tinkamą čiužinį bei pagalvę. O jei dar dienos metu fiziškai aktyviai išsikrautumėt, saldus miegelis garantuotas :)“

Dalia Vika: „Turiu tikrai rimtų miego bėdų. Ilgą laiką vargau ieškodama, to slapto recepto, kas padėtų. Išbandyta daug, bet, deja, man ne viskas padeda. Turbūt kiekvienam savo. O štai knyga prieš miegą man būtinai turi būti. Tai ištikimiausia vėlyvo vakaro draugė. Ir dar pradžiugino tai, kad senąją pagalvę pakeitusi į naują „Flokati“ pagalvę, pajutau, kad ji mane daug labiau atpalaiduoja ir nuramina. Priglaudžiu ausį ir skruostą prie „Flokati“ vilnelės ir juntu, kaip iš lėto atplaukia lengvas švelnumo debesėlis... Taip nejučia ir pasineriu į sapnų karalystę.“

Kristina: „Jei kankina nemiga, reiktų fizinės aktyvios dienos ir vakare kaip angeliukas padėjęs galvą ant pagalvės užmiegi. Prieš miegą nueiti bent 5 kilometrus gryname ore ir palengvina užmigimą.“

Renata: „Mano slaptas ginklas – 2 vaikai... (P.S kuo jų daugiau- tuo geriau) :D Tikrai nesiskundžiu nemiga – galiu miegot bet kur – svarbu atremti galvą, ir jau miegu :D“

Giedrė: „Pasivaiksciojimai vakare gamtoje prieš miegą, karštas pienas su medumi, kambario vėdinimas bent 5 minutes ir dušas – tai tobulas atsipalaidavimas geram miegui sulaukti :) <3“

Sandra: „Mano geriausias miegas būna po reguliaraus sporto – bėgimo arba treniruoklių salės. Tada jauti apsunkusius, pavargusius raumenis, bet labai malonų nuovargį. Dažniausiai tokia treniruotė leidžia nuimti ir psichologinę įtampą, gerokai lengviau ir ramiau rasti sprendimus, dėl to eini miegoti su šypsena, mėgaudamasis savo miegamuoju ir avytėmis kvepiančia patalyne! :)“

Reda: „Įjungiu audioknygą. Po kelių minučių pradeda knarkti vyras. Jo knarkimas užmigdo ir katiną, ir mane. P.s. knarkimas turi būti ramus, negarsus. Jei ne tas tonas, reikia vyrą žadinti ir bandyti iš naujo, knygos keisti nereikia.“

Enrika: „Daugelis žino plačiai aprašytus pasiruošimus miegui: nežiūrėti TV, pasiklausyti ramios muzikos, išsimaudyti vonioje ir t.t. Tačiau noriu pasidalinti gana slaptais dalykais, kurie veikia, kai miegas tampa problema. Pirmiausia – tai labai dažnai būna B grupės vitaminų stoka, antra – kas gali nustebinti, tai – Magnis, ypač miltukų forma, t.y. ištirpęs vandenyje, nes toks greičiausiai pasisavinamas. Kodėl magnis? Jis veikia raumenis, juos atpalaiduoja, o užmigti dažiausiai neleidžia įsitempę raumenys, ko mes dažniausiai nejaučiame. Kita vertus, magnis veikia nervų sistemą, o nemiga – kas, jei ne įkyrios mintys? Trečia – kas taip pat retai patariama, tai – Levandų aliejus. Pasitepkite juo švelniai po nosim, moterim – labai naudinga ir veido odai, ir aliejaus aromatas gana greitai jus nukels į miego karalystę. Žinoma, iš principo miegą reikia gerbti bei mylėti, nesisvaidyti pavyzdžiui, tokia paplitusia fraze: Pusę gyvenimo mes pramiegame. Ir gerai, nes gimėme ne tik tam, kad vien dirbtume, bet ir ilsėtumėmės, o kiek dar miegas atveria paslapčių ir slaptų pasaulių! Net nežinai kartais, kur išties gyveni, nes gyvenimas – tai prasmingi patyrimai ir jų kiekvienas gauname apsčiai“

Svajūnė: „Nemiga?! Kai turi mažų vaikų, tokio dalyko nebūna :) Tad patarimas tiems, kuriuos kankina nemiga: planuokite šeimos pagausėjimą! :)“

Edvinas: „Esu medicinos studentas, todėl suprantu, koks yra reikšmingas pilnavertis miegas sveikatai. Negaliu pasigirti, jog mano miegas kokybiškas, nes einu gulti vėlai, patiriu nuovargį, stresą, bet tai greičiau miego sutrikimas, o ne nemiga. Svarbiausia, išsiugdyti miego ritualą. Mano miego ritualas – tai išvėdintas kambarys, patogus čiužinys, kokybiška patalynė, jauki kambario šviesa ir ..... raminamai veikianti murkianti katė.“

Agnė Anužė: „Mano receptas: dušas, gerai išvėdintas miegamasis, arbata su medumi, patalynė. + Meditacija – Stress off autogeninė kvėpavimo treniruotė – niekad nesulaukiu pabaigos, dažniausiai saldžiai užmiegu :) arba relaxacinis muzikos garsų įrašas (gali būti instrumentinis, ar gamtos garsų) labai atpalaiduoja :)“

Jolanta: „Geriausi mano miego draugai yra: 1. miego režimas, tai reiškia, kad miegoti einu tam tikru laiku t.y. nuo 22 iki 23 val.; 2. patogi lova ir čiužinys; 3. kokybiška iš natūralių „kvėpuojančių“ medžiagų pagaminta patalynė (paklodės, antkodės, pagalvės); 4. kokybiški ir praktiški miego rūbai (pižamos, naktinukai). Kai visos, gero miego sudedamosios dalys yra įvykdytos, greitai užmiegu, atsikeliu pailsėjusi, geros nuotaikos ir pasiruošusi naujos dienos iššūkiams. Tiems, kuriuos kankina nemiga, siūlau susidraugauti su mano gero miego draugais ir jūsų naktis neprailgs.“

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.